Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Π-Λ ο Τηλυκράτης

Ο Ερμής Καναλίου υποδέχτηκε σήμερα Τετάρτη 8 Μαρτίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ζαλόγγου τον Τηλυκράτη Λευκάδας για την Β Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στο 32’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Ζδράβου για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ράπτης στο 52’ έφερε το ματς στα ίσα (1-1). O Τηλυκράτης πήρε κεφάλι στο σκορ στο 68’ με γκολ του Σκιαδά για το 1-2. Στο 87’ ο Γκουντρουμπής διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Διαιτητής: ΛΥΤΡΑΣ Ν.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. –ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Νταλάκας): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ(43΄ ΖΑΚΚΑΣ), ΧΑΙΝΤΑΡΙ, ΡΑΜΜΟΣ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΓΚΙΝΗ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ(88΄ ΛΙΑΣΚΟΣ), ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ(88΄ ΚΑΤΖΙΩΤΗΣ), ΡΑΠΤΗΣ, ΤΑΤΣΗΣ.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Παντζιαράς): ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ, ΚΤΕΝΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ(55΄ ΤΑΚΙΔΗΣ), ΣΚΙΑΔΑΣ, ΣΟΡΟΒΟΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ(83΄ ΤΕΓΟΥΣΗΣ), ΖΔΡΑΒΟΣ(83΄ ΤΟΣΚΑ), ΚΑΤΣΗΣ(63΄ ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ), ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΚΟΚΑ(55΄ MANSO).