Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024

Έμειναν στο “Χ” Ιόνιος και ΑΟ Παλαίρου

Ισόπαλο τελείωσε το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο του Αγίου Θωμά το ματς της 3ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Ιόνιο Αθλητικό Σύλλογο Πρέβεζας και τον Α.Ο Παλαίρου, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο χωρίς τέρματα, σε ένα πρώτο μέρος χωρίς φάσεις.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 50’ όταν ο Κατσαμπίρης Π. με ατομική προσπάθεια διέσχισε την άμυνα και βρήκε ελεύθερο τον Μίχο, που κέρδισε τον Λογοθέτη για το 0-1.  Οι γηπεδούχοι άρχισαν να πιέζουν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 66’ όταν μετά από κόρνερ του Καταμάτζε, ο Κολιοπήλιος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1, ενώ ο ίδιος παίχτης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 68’ να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, με τον Δώνο να του λέει ΟΧΙ. Η Πάλαιρος απείλησε στο 72’ με σουτ του Τσακάλη που πέρασε ψηλά, ενώ στο 79’ έχασε κλασική ευκαιρία να προηγηθεί με τον Κατσαμπίρη Θ. να μην μπορεί να βρει δίχτυα. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 στο 88’, με τον Παλάντζα να βλέπει την απευθείας κόκκινη του διαιτητή Τσόγκα. Τελικό σκορ 1-1.

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α. – ΜΠΑΚΑΡΑΣ Κ.

ΙΟΝΙΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Πανούσης): ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΓΚΟΓΚΑ(65’  ΚΑΤΑΜΑΤΖΕ), ΜΕΙΜΑΡΟΓΛΟΥ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΚΩΤΣΑΝΤΗΣ, ΚΟΛΙΟΠΗΛΙΟΣ, ΣΕΡΓΗΣ, ΤΣΑΧΑΝΙ(77’ ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ), ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΤΖΑΒΑΡΑΣ.

ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ(Καράμπαλης): ΔΩΝΟΣ Σ.,  ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ(60’ ΧΑΣΑΚΗΣ ), ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Α., ΖΟΥΜΗΣ Γ.,ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Θ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Π., ΤΣΑΚΑΛΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΙΧΟΣ, ΖΟΥΜΗΣ Σ.(67’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ.