Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Β ΕΠΣ Π-Λ: Με νίκη έκλεισαν την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος οι Νέοι Πανλευκάδιου

Οι Νέοι Πανλευκάδιου υποδέχτηκαν σήμερα Σάββατο 23/3 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σφακιωτών τον Α.Ο Παλαίρου στο πλαίσιο της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και κατάφεραν και πήραν το τρίποντο με τελικό σκορ 5-3.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Ζήκο να ανοίγει το σκορ για το 0-1, αλλά οι γηπεδούχοι με τον Κιτσάι έφεραν το ματς στα ίσα στο 24’ για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι Νέοι στο 53’ πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Σπανό να γράφει το 2-1. Στο 75’ η Πάλαιρος ισοφάρισε το ματς με τον Κατσαμπίρη Π. για το 2-2. Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ανέκτησαν πάλι το προβάδισμα με τον Πατσουλίνη μετά από ασίστ του Γιάπλες να γράφει το 3-2. Στο 80’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πάλι στην ισοφάριση(3-3), αλλά οι γηπεδούχοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88’  του Καρύδη έγραψαν το 4-3, ενώ το 5-3 πέτυχε στο 90’ ο Κούρτης. Η Πάλαιρος στις καθυστερήσεις είχε και χαμένο πέναλτι, με τον Κατσιγιάννη να κρατάει το 5-3, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΠΑΤΣΗΣ Ι.

Βοηθοί: ΛΥΤΡΑΣ Ν. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΝΕΟΙ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ(Κοντογιώργης): ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ Ι., ΧΟΡΤΗΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ, ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ, ΝΑΝΟΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΚΙΤΣΑΙ, ΖΑΒΕΡΔΙΝΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΤΣΟΥΛΙΝΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ Α., ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΙΑΠΛΕΣ, ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ.

ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Δ, ΤΖΑΦΕΡΖΑΙ ΑΛ., ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ Α., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Θ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Π., ΧΑΣΑΚΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΖΗΚΟΣ, ΤΖΑΦΕΡΖΑΙ Γ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΑΠΟΤΗΣ Ν.