Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Νίκη στην 3η στροφή της Κ-14 για την Α.Ε Πρέβεζας Α΄ κόντρα στον Πανλευκάδιο

Πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο 19/3 και ώρα 10:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Κ-14 της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Πανλευκάδιο και την Α.Ε Πρέβεζας Α’

Οι φιλοξενούμενοι  προηγήθηκαν στο 9’ με αυτογκόλ του Γλένη για το 0-1. Στο 12’ η Α.Ε Πρέβεζας διπλασίασε τα τέρματά της με τον Κολιοπήλιο για το 2-0. Ο Πανλευκάδιος μείωσε στο 22’ με τον Φερεντίνο για το 2-1, ενώ ισοφάρισε στο 30’ με τον Κιτσάι να γράφει το 2-2. Στο 34’ ο Κωτσαντής έγραψε το 2-3 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ακόμη μια φορά δίχτυα στο 56’ με τον Παπανίκο για το τελικό 2-4.

Διαιτητής: ΠΑΤΣΗΣ Ι.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κοντογιώργης): ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ, ΤΣΟΥΤΣΗ, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΚΟΨΙΔΑΣ, ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ, ΛΙΑΝΟΣ, ΓΛΕΝΗΣ, ΚΙΤΣΑΙ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΓΡΙΒΑΣ, ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΜΕΣΣΗΝΗ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ.

Α.Ε ΠΡΕΒΕΖΑΣ  Α(Μπέκας): ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ, ΦΡΑΙΔΑΚΗΣ, ΜΗΤΣΗΣ, ΒΟΝΤΙΤΣΟΣ, ΒΑΡΖΕΛΗΣ, ΚΟΛΙΟΠΗΛΙΟΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ Κ., ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΚΩΤΣΑΝΤΗΣ, ΠΕΤΑΛΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΟΥΤΡΑΣ, ΒΑΡΔΗΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΥ.