Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Με το διπλό επέστρεψε από την Κέρκυρα ο ΠΑΣ Αχέρων

Στην Κέρκυρα ταξίδεψε σήμερα Κυριακή 30 Μαΐου η ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων για να αντιμετωπίσει την ομάδα του ΟΦΑΜ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής(5Ος Όμιλος), με το Καναλάκι να παίρνει ένα σπουδαίο διπλό με τελικό σκορ 0-3 και να παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, δυο στροφές πριν το τέλος.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΣ Αχέρων προηγήθηκε στο 21’ με σουτ του Ντόκου έπειτα από πάσα του Νικολάου για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 50’ με τον Πότση έπειτα από κόρνερ του Ντόκου και στο 52’ ο Ντόκος με δεύτερο προσωπικό του τέρμα νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων για το 0-2. Το τελικό 0-3 έγραψε ο Αναστασιάδης στο 85’.

Διαιτητής: ΠΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Βοηθοί: ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ – ΓΚΕΛΗΣ ΘΩΜΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου(Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΤΑΤΣΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ, ΝΤΑΜΠΟΣ, ΠΟΤΣΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΝΤΟΚΟΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΖΔΡΑΒΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΕΡΕΚΙ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ, ΒΕΡΜΠΗΣ.