Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Νίκη του Εθνικού κόντρα στον Αμβρακικό

Εθνικός Φιλιππιάδας vs ΠΑΣ Αμβρακικός Βόνιτσας 2-1

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Φιλιππιάδας ο αγώνας της 18ης αγωνιστικής της Ά ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Εθνικό Φιλιππιάδας και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο στις καθυστερήσεις με τελικό σκορ 2-1.

(Τα αποτελέσματα και την Βαθμολογία μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ)

Τα γκολ του αγώνα σημείωσαν ο Νάστος 1-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν άλλα δυο γκολ με τους ΧαΊδάκη 1-1 και τον Λαϊνά να πετυχαίνει το τελικό 2-1 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

ΒΟΗΘΟΙ: ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α. – ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ, KORRESHI, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΑΣΤΟΣ, ΜΠΕΖΕΒΕΓΚΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΡΑΜΑΪ, ΠΑΝΟΥ, ΛΑΪΝΑΣ, ΤΣΑΪΜΟΣ, ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ-ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΛΙΤΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ, ΧΑΪΔΑΚΗΣ, ΠΟΠΟΤΑΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΠΡΟΔΡΟΜΙΤΗΣ, ΧΟΤΖΑΣ, ΑΧΥΡΙΑΤΗΣ, ΖΗΚΑΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ.