Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Ο Βαρτζιώτης λύτρωσε την Αγιά κόντρα στην Ένωση Πάργας

Με το δεξί ξεκίνησε η νέα χρονιά για τον Αετό Αγιάς αφού επικράτησε στον εκτός έδρας αγώνα με την Ένωση Πάργας στο τοπικό ντέρμπι με σκορ 2-3 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Στέφου για το 1-0. Ο Γκόγκα στο 30’ με πλασέ έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Γκόγκα με κεφαλιά στο 60’ έκανε το 1-2, με τον Παππά Β. με κοντινό σουτ να διαμορφώνει το 2-2. Το τελικό 2-3 έκανε ο Βαρτζιώτης στο 75’ μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.

Βοηθοί: ΛΑΙΝΑΣ ΧΡ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ(Πασχοδήμας): ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΤΟΥΣΗΣ Β., ΓΚΟΤΚΑΙ, ΚΩΤΣΗΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, HAMZAJ, ΤΟΥΣΗΣ Μ., ΣΙΑΒΙΚΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΣΤΕΦΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΧΑΜΑΛΟΓΛΟΥ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΠΑΣΧΟΔΗΜΑΣ Χ., ΤΖΑΝΗΣ, ΓΚΟΓΚΟΖΩΤΟΣ, ΝΑΝΟΣ, ΚΩΤΣΙΟΣ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Παπακώστας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΚΟΓΚΑ, ΓΑΒΡΙΗΛ, ΠΑΠΑΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΣΕΡΙΦΗΣ, ΕΞΑΡΧΟΣ, GOGA, ΣΚΑΡΠΟΣ Χ., ΒΑΡΤΖΙΩΤΗΣ, ΛΙΑΛΙΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΑΗΔΩΝΗΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ, ΚΑΡΔΑΝΗΣ.