Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Νίκη του Ωρωπού κόντρα στην Σαμψούντα (Photo)

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 15ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο Δόξα Ωρωπού και την φιλοξενούμενη ΑΕΝ Σαμψούντας, με τους γηπεδούχους να κλείνουν με νίκη (2-1 ) τον Ά γύρο του πρωταθλήματος 2019-20.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 0-1 με εύστοχο πέναλτι του Γκολάκου, με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσα με εύστοχο πέναλτι του Ντέτσικα για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γκολάκος με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς διαμόρφωσε το τελικό 2-1, δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Τζίμας): ΚΑΝΤΑΡΕΛΗΣ, ΚΡΟΚΙΔΑΣ, ΜΠΕΖΑΤΙ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ, ΔΡΟΣΟΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΛΙΟΝΤΗΣ, ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ, ΜΠΟΥΣΟΥΝΗΣ, ΧΑΛΚΙΔΗΣ, ΛΑΜΚΑΙ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Μπρούβας): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΤΣΟΚΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΜΙΝΟΣ, ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ, ΜΟΥΤΣΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΖΗΣΗΣ, RAMA, ΑΛΙΚΑΙ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΧΗΤΟΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ.