Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Στους «4» ο Θρίαμβος Λούρου – Νίκη στα πέναλτι επί του Πανλευκάδιου.

Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 14:30 ο αγώνας της Γ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Πανλευκάδιο και τον φιλοξενούμενο Θρίαμβος Λούρου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το εισιτήριο για τους «4» στην διαδικασία των πέναλτι.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα οι δυο ομάδες πέτυχαν από δυο γκολ η καθεμία (2-2). Στο 58΄ο Μήτσος άνοιξε το σκορ υπέρ του Λούρου μετά από σέντρα του Πρέντζα (0-1). Ο Μπόμπορης έφερε το ματς στα ίσα στο 61΄(1-1) αλλά με τον Μήτσο να βάζει πάλι τον Λούρου μπροστά (1-2) στο 84΄. Όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωνε έτσι, με τον Μπόμπορη να μην έχει όμως την ίδια άποψη, αφού στο 91’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπακόλα, κρατώντας ζωντανό τον Πανλευκάδιο για την διεκδίκηση του εισιτηρίου για τους «4» του Κυπέλλου στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Οι δυο ομάδες μετά από 30’ λεπτά παράταση δεν έλυσαν τις διαφορές τους με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στην διαδικασία των πέναλτι όπου ο φιλοξενούμενος Θρίαμβος Λούρου πήρε το εισιτήριο με τέσσερα εύστοχα πέναλτι έναντι τρία του Πανλευκάδιου.

Τελικό σκορ αγώνα 2-2 Κ.Δ. και 3-4 Πεν.