Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Σπάρτη – Δόξα Δράμας 0-7

Η Σπάρτη γνώρισε άλλο έναν διασυρμό στην φετινή Football League, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από την Δόξα Δράμας με 7-0!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με κεφαλιά του Μπαϊκαρά και έκτοτε δεν άφησαν το πόδι από το… γκάζι. Στο 13′ έκαναν το 2-0 με τον Δούμτσιο, ενώ με 2 γκολ του Κρητικού στο 35′ και 39′ έκαναν το 4-0. Το γκολ του Δούμτσιου στο 40′ διαμόρφωσε το 5-0 του ημιχρόνου.

Αισθητά πιο πεσμένος ο ρυθμός στο 2ο ημίχρονο, εκεί όπου η ομάδα της Δράμας βρήκε άλλα 2 τέρματα, με το αυτογκόλ του Γιατά στο 56′ και το γκολ του Μπαϊκαρά του 89′ διαμόρφωσαν το τελικό 7-0.

Στους 39 βαθμούς και την 8η θέση πλέον η Δόξα Δράμας, ενώ η Σπάρτη βρίσκεται στην τελευταία θέση με 14 βαθμούς.

Πηγή: to10.gr