Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Νίκη με ανατροπή για τη Νικόπολη κόντρα στους Σφακιώτες

Οι Σφακιώτες υποδέχτηκαν σήμερα Κυριακή 26/3 στο γήπεδό τους τον ΑΣ Νικόπολη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής, 2ης του Β Γύρου του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και αν και προηγήθηκαν, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και έφυγαν με το διπλό με τελικό σκορ 1-2.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17’ με τον Λάζαρη για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Νικόπολη έφερε το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Μήτσιου για το 1-1, ενώ ο Περδικάρης στο 76’ έγραψε το τελικό 1-2, δίνοντας τους τρεις πόντους της αγωνιστικής στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΛΥΤΡΑΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ(Λάζαρης-Παπαδόπουλος): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΣΑΝΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΠΙΛΑΦΑΣ, ΓΑΖΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Π., ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ν.

ΑΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗ(Μπέκας): ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΦΩΤΙΚΑΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ, ΚΙΣΤΗΣ, ΜΗΤΣΙΟΣ, ΜΙΤΑ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΚΟΥΤΡΑΣ, ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ.