Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Πέρασε από Πάργα και παραμένει στην κορυφή ο Τηλυκράτης

Απόλλων Πάργας - Τηλυκράτης 0-2

Ο Απόλλων Πάργας υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 12 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πάργας “Β.Ε. Βασιλά’’ τον Τηλυκράτη Λευκάδας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 30υ Ομίλου της Γ Εθνικής.

Οι ‘’κυανέρυθροι’’ άνοιξαν το σκορ στο 27’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Τόσκα, ο Τακίδης έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντάκου για το 0-1., που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 67’ με τον Νιφορόπουλο με πλασέ για το τελικό 0-2.

Διαιτητής: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βοηθοί:  ΣΑΤΚΛΙΦ ΣΤΕΦΑΝΙΑ – ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Λευτέρης Βέρμπης):ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ, ΠΑΚΟΣ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΤΣΙΑΦΙΤΣΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΚΙΟΙΝΤΕΣΙ, ΣΙΔΕΡΗΣ.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(ΑνδρέαςΠαντζιαράς):ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΙΑΔΑΣ.