Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Πήραν το τρίποντο της αγωνιστικής οι Σφακιώτες, 2-5 την Κατούνα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 12/11 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 2ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον ΠΕΑΣ Κατούνας και τον ΠΑΣ Σφακιώτες, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 2-5.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπάκα στο 10’ σε 0-1, ενώ ο ίδιος παίχτης στο 13’ έγραψε το 0-2. Η Κατούνα μείωσε σε 1-2 αλλά οι Σφακιώτες στο 25’ με τον Βεργίνη διαμόρφωσαν το 1-3 και στο 39’ ο Ζαβερδινός έγραψε το 1-4, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-4, αλλά ο Βαφιάς για τους Σφακιώτες έγραψε το τελικό 2-5.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. –ΑΝΤΩΝΙΟΥ Α.

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ: ΚΟΝΤΟΠΡΙΑΣ, ΤΣΑΛΟΥΧΙΔΗΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Π., ΒΡΕΤΤΟΣ, ΛΑΥΡΑΝΟΣ, ΧΟΤΖΑΙ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Μ., ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΙΩΤΗΣ, ΤΣΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ(Παπαδόπουλος): ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΑΒΕΡΔΙΝΟΣ, ΓΙΑΠΛΕΣ, ΚΡΟΝΙ, ΒΑΦΙΑΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΓΛΗΓΟΡΗΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΚΑ, ΨΑΡΡΟΣ.