Σάββατο, 11 Μαΐου, 2024

Πέρασε από τη Λευκάδα με ανατροπή στις καθυστερήσεις η Ηλιούπολη

Την Ηλιούπολη υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 15/10 ο Τηλυκράτης στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Superleague 2 και γνώρισε την ήττα στις καθυστερήσεις με 1-2.

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε στο 9’ με κεφαλιά του νεοαποκτηθέντα  Ντοναλντόνι. Στο 21′ ο Φρίμπονγκ ισοφάρισε για το 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 95’ των καθυστερήσεων να βρουν δίχτυα με τον Μπάρμπαρο και να φύγουν με το διπλό από τη Λευκάδα.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΙΖΟΣ, ΤΟΣΚΑ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΜΠΕΛΕΒΩΝΗΣ, ΚΟΚΚΟΡΗΣ, ΝΤΟΝΑΛΝΤΟΝΙ.

Ηλιούπολη (Παντέλης): ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ, ΜΠΑΡΜΠΟΣΑ, ΦΟΥΡΛΑΝΟΣ, ΤΣΑΦΤΑΡΙΔΗΣ, ΝΤΕΤΛΕΡ, ΓΚΟΤΣΟΥΛΙΑΣ, ΚΡΕΤΣΗ, ΡΑΜΟΣ, ΦΡΙΜΠΟΝΓΚ,ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ, ΜΑΝΤΙΤΣ.