Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Με το δεξί ο ΑΟΠ το 2024

Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα χρονιά ο ΑΟΠ στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής Ανδρών κερδίζοντας τον ΑΓΣΙ με 3-0 σετ ( 25-21,25-18,25-22) στο ΔΑΚ Πρέβεζας.

Μετά την ενίσχυση της ομάδας με τη μεταγραφή του πολύπειρου Σπύρου Αντύπα , η ομάδα της Πρέβεζας εμφανίστηκε στο παρκέ εμφανώς βελτιωμένη  πιάνοντας μία πολύ καλή απόδοση τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από τον πρώτο πόντο , με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται και να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι τα μισά του κάθε σετ ενώ από το σημείο εκείνο και πέρα η θέληση ,η αποτελεσματικότητα και τα λιγότερα λάθη των παικτών του ΑΟΠ ,έδινε ώθηση στην ομάδα της Πρέβεζας για την κατάκτηση τους και την τελική νίκη στον αγώνα. Αξιοσημείωτη είναι η ικανοποιητική προσέλευση των θεατών που δεν έπαψαν να υποστηρίζουν την ομάδα του ΑΟΠ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.Επόμενος αγώνας του ΑΟΠ είναι στις 21/1 στη Λευκάδα όπου θα αντιμετωπίσει τις Ελπίδες Λευκάδας.