Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Με το δεξί με χατ-τρικ Λάκκα ο Θρίαμβος Λούρου

Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα χρονιά ο Θρίαμβος Λούρου που επικράτησε σήμερα Σάββατο 6/1 στο γήπεδο Λούρου του Πανλευκάδιου με 4-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5΄ με σου του Χεμπέγια για το 1-0, ενώ ο Λάκκας στο 10΄ διαμόρφωσε το 2-0. Στο 27΄ ο Πανλευκάδιος μείωσε το σκορ με τον Κολοβό για το 2-1. Στο 39΄ ο Λάκκας με φάουλ τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το 3-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Λάκκας με χατ-τρικ διαμόρφωσε το 4-1, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί:  ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΖΗΚΑΣ Ν.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Γιάννος): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΔΗΜΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΝΤΑΒΑΝΟΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΣΟΥΡΔΗΣ, ΠΑΝΟΣ, ΧΕΜΠΕΓΙΑ.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Χασακής): ΚΩΤΣΗΣ, ΠΑΛΜΟΣ, ΚΟΨΙΔΑΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΓΑΖΗΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, CELAJ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ.