Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

Κύπελλο ΕΠΣ Π-Λ: ‘’Σαρωτική’΄πρόκριση για τον Απόλλωνα Πάργας

Σε.. περίπατο μετέτρεψε το σημερινό αγώνα Κυπέλλου της ΕΠΣ Π-Λ ο Απόλλων Πάργας, αφού επικράτησε στο γήπεδο του 8-1 του ΠΑΣ Παλιάμπελα, παίρνοντας εύκολα την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 10’ με τον Αναστασίου, με τον Αναστασιάδη να γράφει στο 15’ το 2-0. Στο 17’ ο Ντόκος νίκησε τον Στεφανή για το 3-0, ενώ ο Κωνσταντίνου στο 20’ βρήκε και αυτός δίχτυα για το 4-0. Στο 25’ ο Παπακίτσος ανέβασε τον πήχη του σκορ στο 5-0, ενώ στο 32’ ο Αναστασίου με δεύτερο προσωπικό τέρμα έγραψε το 6-0. Το 7-0 του ημιχρόνου έκανε ο Αναστασιάδης στο 33’.

Στην επανάληψη, o Ντόκος στο 85’ έγραψε το 8-0. Το τελικό 8-1 διαμόρφωσε ο Κυριακίδης.

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Γιώργος Πετσίνης): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, ΚΑΖΕΛΗΣ, ΜΠΙΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ, ΤΣΑΛΟΥΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΝΤΙΚΟΣ.

ΠΑΣ Παλιάμπελα(Αλέξης Παπαβασίλης): ΣΤΕΦΑΝΗ, ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΝΤΑΛΑΣ, ΒΑΡΔΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΣΠΕΡΔΕΑ, ΡΟΥΣΟΣ-ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ.