Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Ηττήθηκε από τους Τσουκαλάδες η Νικόπολη

Στο γήπεδο Σφακιωτών κοντραρίστηκαν σήμερα Κυριακή 10/3 Αναγέννηση Τσουκαλάδων και ΑΣ Νικόπολη 2020 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο με σκορ 3-1.

Με τη νίκη αυτή οι Τσουκαλάδες σφράγισαν την 2η θέση του Β Ομίλου, που οδηγεί στα μπαράζ για την άνοδο στην Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 16’ με τον Μήτσιο για το 0-1, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Χότζα στο 26’ για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αρίδας στο 48΄ με καταπληκτικό γκολ με ανάποδο ψαλίδι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 53΄ ο Σολδάτος έγραψε το 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Κουντούρης): ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι., ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ξ., ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΜΟΥΓΙΟΣ, ΧΟΤΖΑΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΑΡΙΔΑΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020(Κωστής): ΓΑΛΑΝΟΣ, ΜΙΤΑ, ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ, ΜΠΕΚΑΣ, ΚΙΣΤΗΣ, ΜΗΤΣΙΟΣ, ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ.