Σάββατο, 11 Μαΐου, 2024

Ήττα στα Χανιά για τον Τηλυκράτη

Την ήττα με 3-0  γνώρισε σήμερα Δευτέρα 2 Οκτωβρίου στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίων στα Χανιά ο Τηλυκράτης για την 2η αγωνιστική της Super League 2, με τα Χανιά να φτάνουν στη 2η νίκη τους στο πρωτάθλημα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 5′ με τον Μάναλη, με το σκορ να παραμένει έτσι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο Λεμονής στο 52′ διαμόρφωσε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 έγραψε ο Νίκολιτς στο 79′ με απευθείας φάουλ από πλάγια θέση.
Διαιτητής: Γιάννης Στεργιώτης (Αθηνών)
Α’ Bοηθός: Αλέξανδρος Ισσά (Αθηνών)
Β’ Bοηθός: Δήμητρα Tσαγανού (Δυτικής Αττικής)
4ος Διαιτητής: Ραφαήλ Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Σέχου, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης, Τσορνομάζ, Τσέλιος, Λεμονής, Μανουσάκης, Μιούλερ, Μάναλης
Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Κωστόπουλος, Τόσκα, Ζδράβος, Μπούμπας, Τεγούσης, Νιφορόπουλος, Κόκκορης, Ζαμπού