Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Εύκολο τρίποντο του Εθνικού Φιλιππιάδας κόντρα στην Πλαγιά

Τον ΑΟ Πλαγιάς υποδέχτηκε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού “Κατερίνα Θάνου’’ ο Εθνικός Φιλιππιάδας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να δίνει το τρίποντο στους γηπεδούχους με τελικό σκορ 6-0.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 7’ με τον Μπότσαρη για το 1-0. Ο ίδιος παίχτης στο 28’ έγραψε το 2-0, ενώ στο 30’ ο Μπότσαρης πάλι με χατ-τρικ διαμόρφωσε το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Εθνικός στο 52΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαρούνη έφτασε στο 4-0. Στο 65’ ο Ιωάννου βρήκε δίχτυα για το 5-0, ενώ στο 67’ ο Γιάννος διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Δ. – ΠΑΠΠΑΣ Σ.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Μπαλάφας): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΜΠΕΖΕΒΕΓΚΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΤΣΙΑΠΙ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΔΗΜΟΣ, ΓΙΑΝΝΟΣ.

Α.Ο. Πλαγιάς (Φερεντίνος): ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΦΙΛΙΠΠΑΣ, ΣΚΛΗΒΑΣ Α., ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΠΑΞΙΝΟΣ, ΣΚΛΗΒΑΣ Π., ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ, ΜΑΣΟΥΤΑΣ.