Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

Έμειναν στο ΄΄Χ΄΄ Απόλλων Βουβοποτάμου και Πανλευκάδιος

Στο γήπεδο Βουβοποτάμου παίχτηκε σήμερα η 19η στροφή της Α ΕΠΣ Π-Λ ανάμεσα σε Απόλλωνα Βουβοποτάμου και Πανλευκάδιο, με το ματς να τελειώνει ισόπαλο με σκορ 2-2 και τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπόμπορη στο 23΄ σε 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Πανλευκάδιος  ισοφάρισε στο 56΄ με τον Βεργίνη σε 1-1, με τον ίδιο παίχτη στο 60΄ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του για το 1-2. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το ματς στο 71΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέκιου για το τελικό 2-2.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΛΥΤΡΑΣ Ν. – ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ(Τζίμας): ΖΕΡΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΗΤΣΗΣ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, CEPELE, ΒΕΚΙΟΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΓΙΟΥΡΓΑΣ, ΜΗΤΟΣ ΚΩΤΣΗΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΠΗΛΙΟΣ.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Χασακής): ΚΩΤΣΗΣ, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, CELAJ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΓΑΖΗΣ Α., ΟΡΦΑΝΟΣ, ΓΑΖΗΣ Ν., ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ, ΚΟΨΙΔΑΣ, ΚΟΥΜΠΗΣ.