Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Ροζ φύλλο για τους παμπαίδες της Νικόπολης κόντρα στον Λ.Κ Λευκάδας (Photo).

Νικηφόρο πέρασμα από την 4η στροφή του Β΄ Ομίλου του πρωταθλήματος Παμπαίδων για την ομάδα του Σ.Κ. Νικόπολη όπου αντιμετώπισε  σήμερα Σάββατο 12/11 στο ΔΑΚ Πρέβεζας τον Λ.Κ. Λευκάδας και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 77-51.

Οι παίκτες του Λιόντου μπήκαν δυνατά στο παρκέ και πέτυχαν 21 πόντους έναντι δεκατριών των φιλοξενουμένων. Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν και άλλο τον πήχη για το 45-24 του ημιχρόνου, με επιμέρους σκορ περιόδου 24-11.

Σ.Κ. Νικόπολη – Λ.Κ. Λευκάδας – Photo Βασίλης Κούρκουλας Gosports.gr

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό πετυχαίνοντας 15 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο και 17 στο 4ο, ενώ η ομάδα του Ζαβιτσάνου 12 και 15 αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 45-24, 60-36, 77-51.