Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ: Νίκη στην πρεμιέρα με Ιόνιο Α.Σ.

Τα 10λεπτα: 16-22, 32-29, 55-40, 65-51.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με μεγάλη ευστοχία έκαναν ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 16-22. Στο δεύτερο 10λεπτο η ομάδα του Αίαντα βελτίωσε την άμυνα της και ισορρόπησε το ματς πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενη με 3 πόντους (32-29).

Η 3η περίοδος ήταν η καλύτερη των γηπεδούχων, όπου συνέχισαν την καλή άμυνα και με εύστοχα σουτ εντός και εκτός πεδιάς πήραν διαφορά που έφτασε στους 18 πόντους. Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε το σκηνικό με την ομάδα της Άρτας να παίρνει τελικά το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα της σεζόν.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ (Παπαμιχαήλ Απ.): Μητρογιάννης, Τσιλιγιάννης 12(2), Χίντζιος 12(2), Χάρος 9(3), Γκολομάζος, Τσιμούρας, Παπαμιχαήλ 19(1), Τσαμπάς 6, Κώστας 6, Βόβλας, Παπαχρήστος 1.

ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ. (Δεσύλλας Σ.): Μητσούλης, Κεραμίδας 3(1), Αθανασίου 5(1), Παπαδόπουλος 8, Φέτσης 1, Παπαγκίκα 9(2), Γκιουλέας Ι., Μποτσομύτης 3(1), Γκιουλέας Μ., Μαρτίνης 20(1), Κάντας 2.