Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Παίδες: Νίκη του Λ.Κ Λευκάδας κόντρα στη Νικόπολη (Photo).

Οι παίδες του Σ.Κ Νικόπολη υποδέχτηκαν σήμερα Σάββατο 12/11 και ώρα 13:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας τον Λ.Κ Λευκάδας για την 9η αγωνιστική του Β Ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ και ηττήθηκαν με σκορ 56-65.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά δεν άντεξαν στην πίεση των φιλοξενουμένων που έκαναν ένα επιμέρους 11-20 στο τρίτο σετ και τελικά πήραν το ροζ φύλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 9-6, 28- 24, 39- 44, 56-65

Διαιτητές: ΚΟΛΥΔΑΣ – ΘΩΜΟΣ ΟΡ.

Σ.Κ Νικόπολη(Παπαμιχαήλ): ΜΠΕΙΝΤΑΡΗΣ, ΠΑΤΑΚΙΑΡΑΣ, ΤΣΙΜΠΙΔΑΣ, ΜΑΣΤΟΡΑΣ, ΜΗΧΟΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΡΓΙΔΗΣ, ΠΑΝΟΥΣΗΣ.

Λ.Κ Λευκάδας(ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ): ΚΑΣΤΑΚΗΣ, ΚΑΒΒΑΔΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΤΖΟΚΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΦΑΚΙΟΛΑΣ, ΒΕΛΙΟΣ, ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ, ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ.