Με υπογραφή Γκολάκου πήρε το τρίποντο ο Θρίαμβος Λούρου

Δόξα Ωρωπού vs Θρίαμβος Λούρου 0-2

Νικηφόρο πέρασμα του Θρίαμβου Λούρου σήμερα από τον Ωρωπό αφού επικράτησε με σκορ 0-2 της Δόξας Ωρωπού στο τοπικό ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας –Λευκάδας.

Σε ένα ματς με πολύ ένταση και δυνατές φάσεις και από τις δυο ομάδες που η νίκη ήταν αυτοσκοπός και για τους δυο για διαφορετικούς λόγους, ο Θρίαμβος Λούρου κατάφερε να φύγει αλώβητος από τον Ωρωπό χωρίς απώλεια βαθμών με δυο προσωπικά γκολ του Γκολάκου και να παραμείνει στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 3 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο ΠΑΣ.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς με τον Κολιό να χάνει στο 6’ κλασική ευκαιρία μπροστά από τέρμα να ανοίξει το σκορ και στο 9’ τον Πάνου να μην μπορεί να σκοράρει. Στο 32’ μετά από ωραία σέντρα του Μπάκα ο Γκολάκος δε μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, ενώ στο 42’ και στο 45’ ο Γκολάκος απείλησε με τον Παναγιωτίδη να αποκρούει, για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στην πρώτη φάση του 2ου ημιχρόνου ο Γκολάκος με ωραία ατομική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παναγιωτίδη για το 0-1. Ο Ωρωπός απείλησε στο 63’ με ωραία κεφαλιά του Καλαμπούκη με τον Βαρέλη να διώχνει σε κόρνερ. Στο 80’ ο Γκολάκος σκόραρε ξανά για το τελικό 0-2, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να αντιδράσουν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Μετά το ματς υπήρξαν και εντάσεις ανάμεσα στις δυο ομάδες, με τους πιο ψύχραιμους να ηρεμούν τα πνεύματα.

Διαιτητής: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.- ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Παπαδιώτης): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ(90’ ΧΑΛΚΙΔΗΣ), ΓΚΑΝΑΡΑΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ(27’ ΜΠΟΥΣΟΥΝΗΣ), ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ Α.(53’ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ), ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Βασιλειάδης): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΜΠΑΚΑΣ(77’ ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ), ΠΑΝΟΥ, ΖΑΚΚΑΣ(90’ ΤΖΑΦΕΡΗΣ), ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ(86’ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ(56’ ΜΑΝΙΩΤΗΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

error: Content is protected !!