Διεξήχθη σήμερα Πέμπτη 02 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 17:30 στο Γήπεδο Βόνιτσας η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας και την φιλοξενούμενη ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 4-1.

Η Αναγέννηση μόλις στο 2΄βρηκε δίχτυα με γκολ του Μπαντή  για το 1-0, ένα γκολ που μπορούμε να πούμε ότι μούδιασε τους γηπεδούχους αλλά με τον Ιασωνίδη Κ.  να φέρνει το ματς στα ίσια ( 1-1) στο 6΄. Από εκεί και περά οι δυο ομάδες κοντραρίστηκαν αρκετά με την Άρτα να έχει περισσότερη  κατοχή αλλά τους δυο τερματοφύλακες, Τρανουλίδη για την Βόνιτσα και Μπακόλα για την Αναγέννηση να κρατάνε το σκορ έως το τέλος του ημιχρόνου ισόπαλο 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αμβρακικός Βόνιτσας ξέσπασε με τον Φέτση στο 53΄να βάζει μπροστά την Βόνιτσα 2-1, τον Κυριακίδη να κάνει το 3-1 στο 75΄και την τελευταία υπογραφή στο σκορ να την βάζει ο Ιασωνίδης Κ. στο 81΄με ένα υπέροχο ψαλιδάκι για το τελικό σκορ 4-1.

• Διαιτητής: Ρούσος Ν.
  • Βοηθοί: Τσόγκας Α. – Πάτσης Ι.