Εύκολα πήρε το τρίποντο σήμερα Σάββατο 4 Ιανουαρίου ο Θρίαμβος Λούρου ξεκινώντας με το δεξί τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2020. Η ομάδα του Βλάση Ναστούλη επικράτησε στο γήπεδο Λούρου του ΑΟ Παλαίρου με 5-0 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και βρήκαν νωρίς δίχτυα με τον Ζάκκα να κάνει τη σέντρα στο 6’ και τον Τσίρο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σιδέρη για το 1-0.  Στο 15’ μετά από σέντρα του Κατσιγιάννη ο Μήτσος έπιασε την κεφαλιά που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.  Στο 29’ σουτ του Χασακή για την Πάλαιρο με τον Μπακόλα να κοντράρει. Δυο ακόμη κλασικές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους στο 33’ και στο 35’ με τον Κούση να μην μπορεί να βρει δίχτυα. Στο 40’ ο Ζάκκας κέρδισε πέναλτι από τον Στριφτάρη, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Στο 45’ ο Μήτσος έγραψε το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα στο 49’ με τον Τσίρο να πετυχαίνει το 2ο προσωπικό του γκολ στο ματς και να γράφει το 4-0, ενώ το τελικό 5-0 πέτυχε με εύστοχο πέναλτι ο Χαλάστρας μετά από χέρι του Κουτσογιώργου, κλείνοντας την καριέρα του στον Λούρο με τον καλύτερο τρόπο.(Δείτε ΕΔΩ)

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: MΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Βλάσης Ναστούλης): ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΠΑΝΟΥ(77’ ΣΕΡΝΤΑΡΙ), ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΗΜΑΣ(60’ ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ), ΠΡΕΝΤΖΑΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΟΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΜΗΤΣΟΣ(52’ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ(68’ ΣΟΥΡΔΗΣ), ΖΑΚΚΑΣ.

ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ(Γεωργαλής): ΣΙΔΕΡΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ, ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ(46’ ΖΕΡΒΑΣ), ΜΠΑΤΣΟΣ(57’ ΝΤΖΑΝΗΣ), ΛΥΓΚΩΝΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ(46’ ΤΣΕΛΙΟΣ), ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, PEREZ MORALES, ΧΑΣΑΚΗΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.