Βροχή τα γκολ σήμερα Κυριακή 8 Μαρτίου στο γήπεδο Αχερουσίας, με τους γηπεδούχους τελικά να επικρατούν του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου με 5-4 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ με το καλημέρα σας με τον Ρίζο Α. να σκοράρει στο 1’ για το 0-1. Η Αχερουσία ισοφάρισε το ματς στο 12’ με τον Τσάβο για το 1-1 και στο 19’ με τον Τσαλούκα πήρε κεφάλι στο σκορ για το 2-1. Στο 31’ ο Κολιός Α. σκόραρε για το 2-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι στο 52’ με τον Τζίμα διαμόρφωσαν το 3-2, ενώ ο Τσαλούκας στο 67’ και στο 74’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-2, πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Οι φιλοξενούμενοι δε τα παράτησαν και ο Κολιός Κ. με δυο προσωπικά του γκολ στο 86’ και στο 88΄ διαμόρφωσε το τελικό 5-4.

Διαιτητής: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π.

Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ Γ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ: ΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΒΑΒΒΑΣ Α., ΒΑΒΒΑΣ Φ., ΤΖΙΜΑΣ, ΛΕΝΑΣ(70’ ΝΑΣΤΑΣ), ΤΖΙΜΑΣ(65’ ΓΕΩΡΓΙΟΥ), ΝΟΝΑΣ(80’ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ), ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΤΣΑΒΟΣ, ΤΣΑΛΟΥΚΑΣ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ: ΡΙΖΟΣ Α., ΖΑΒΑΛΗΣ(72’ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ), ΡΙΖΟΣ Β., ΡΕΜΠΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ(68’ ΚΩΣΤΑΚΟΣ Α.), ΕΞΑΡΧΟΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ Π., ΚΟΛΙΟΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Κ., ΡΙΖΟΣ Α.(46’ ΠΑΝΟΣ Δ.)