Β’ ΕΘΝΙΚΗ (9η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος Όμιλος
Ο Εσπερος πήρε στο νήμα το ντέρμπι από την Μεγαρίδα κι έμεινε μόνος του στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής μετά την 9η αγωνιστική, με επτά ομάδες να τον ακολουθούν σε απόσταση ενός βαθμού!

Αποτελέσματα
Έσπερος Καλλιθέας-ΝΕ Μεγαρίδος 84-82
Δούκας-Εθνικός Πειραιά 76-82
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 70-63
Ιωνικός ΝΦ-Πεντέλη 58-67
ΟΦΗ-Μαρούσι 83-91
Λοκρός Αταλάντης-Πρωτέας Βούλας 69-80
Πανελευσινιακός-Παπάγου 101-98 (86-86 κ.αγ)
Αιγάλεω-ΚΑΟ Μελισσίων 82-75

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 69-80
Δεκάλεπτα: 17-20, 30-41, 46-66, 69-80
Διαιτητές: Μαντήλας-Καμήτσος-Σοφιανόπουλος
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Ψάλτου 13, Αντωνόπουλος 8 (1), Μάτος Αν. 22 (2), Μάτος Αρ. 7 (1), Παπαπέτρος 11, Φωτητζόγλου 4, Ανδρέου 4 (1)
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Μόρφης 3 (1), Πολιτόπουλος 12 (1), Πετς 8, Ματσάγγος 10 (1), Παναγιωτίδης 3 (1), Σκουλούδης 6, Φιλίππου Α. 5 (1), Δενδρινός 10 (1) Κυριλής 22 (4), Φιλίππου Χ., Καραμολέγκος

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΠΕΝΤΕΛΗ 58-67
Δεκάλεπτα :16-24, 31-39, 39-44, 58-67
Διαιτητές : Μπίκας-Πλιάκας-Φραγκούλη
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 12, Καρβούνης, Περδικάρης 10, Παλαιοχωρίτης 15 (1), Γιαννίκος 4, Βαφιάς, Δουρουντούς 2, Ματζιώρης 15 (1).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 6 (2), Ευαγγελούλης, Ντιμπ 11 (2), Κούσουλας 3 (1), Καρούζος 14 (2), Μπέλη 10, Κουκάκης 1, Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 12, Φωτόπουλος 6 (2).

ΟΦΗ – ΜΑΡΟΥΣΙ 83-91
Δεκάλεπτα: 22-17, 41-41, 63-66, 83-91
Διαιτητές: Διαμαντής-Λαμπίρης-Λεβεντάκος
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 17 (3), Λιανός 15 (3), Πετράκης 11 (1), Μπουμπάρης 15, Καραδολάμης 8, Τσερκιτζόγλου 1, Αγαπιάδης 6 (1), Τασίουδης 6, Πάλλης 4, Καραθωμάς.
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος 3 (1), Λάππας 9 (2), Γκαγκαλούδης 30 (5), Γιαννακόπουλος, Λιούμης, Κούλιος, Δούκας 8 (2), Παπαγεωργόπουλος 10 (1), Ξυδάς 12 (1), Μπακεας, Σπηλιοπουλος 11 (3).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 84-82
Δεκάλεπτα: 26-15, 46-43, 65-63, 84-82
Διαιτητές: Ραχιώτης-Πολυχρόνης-Ορφανός Ιορ.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 13 (1), Βάρσος, Χατζηκίδης 6 (2), Χαρούνι Ν. 4, Θεοδοσίου 9 (3), Γκαϊτάσοφ 8, Καπώνης 6 (2), Ντακούλιας 13 (1), Χαρούνι Κλ., Γεωργιάδης, Ευστρατίου 6 (1), Ματαλιωτάκης 19
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 2, Σπυρόπουλος 12 (3), Ψαρόπουλος 19 (2), Κατσουλάκος 3 (1), Σάλεχ 14 (1), Κασπίρης 4 (1), Μαλούκος 8, Λούκας 12 (1), Οικονομόπουλος 8.

ΔΟΥΚΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 76-82
Δεκάλεπτα: 19-23, 42-42,56-60, 76-82
Διαιτητές : Θεονάς-Παυλόπουλος-Ασλανίδης
Δούκας (Αγγέλου): Σεργένκο 2, Σακελλαρίου 19 (2), Τζελάλης 3 (1) , Ζαραϊδώνης 10, Γραμματικός 5, Ζαρκαδούλας 24 (5), Γκίνης 3 (1), Μαράντος 2, Κορκοντζέλος, Λαγός, Τσέμης 8
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Πικέας, Ασημακόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (3), Αγγελόπουλος 11, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 17 (2), Πέττας 23 (2), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 15 (1), Λεκάκης 2, Μανιάτης, Στέφος 4, Κοντραφούρης

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 70-63
Δεκάλεπτα: 18-18, 33-34, 51-47, 70-63
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Αποστολίδης, Στρέμπας
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 15 (3 τρίπ., 3 κλεψ.), Δέλλιος 4 (2 ταπ.), Νικολακόπουλος, Καλλιανιώτης 2, Ντουζίδης 7 (1), Βουγιούκας 5, Σκάνδαλος 15 (7 ριμπ., 3 κλεψ.), Γιαουρτόγλου, Στάθης 7 (1), Αντωνίου 3 (1), Λυκογιάννης 12.
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χανιάς-Πανταζής 2, Γεωργίου 2, Λυτόπουλος 16 (1), Καραμπάτσος 8 (1), Μαλτέζος, Σκούφης, Μαγιντόμπε 8 (2), Ροδοστόγλου 7 (1), Τσιάκος 13, Βεσκούκης 7.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 101-98 (86-86 κ.αγ)

Δεκάλεπτα :24-23, 49-43, 67-58, 86-68 (κ.αγ), 101-98

Διαιτητές :Θεοδωρόπουλος-Μηλαπίδης-Καλογριάς

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλας 21(5), Καράμπελας 6(1), Κεφαλάς Κ. 4, Σταθόπουλος 13(1), Ψαρόπουλος 22(2), Παπαδιονυσίου 17(2),Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος 18.

Παπάγου (Διαμαντοπουλος): Παπαζήσης, Λαγουδάκης, Τρίχας, Κυρίτσης 40(2), Χρυσός 7(1), Καρακατσάνης 7(1), Ρεγκούζας, Ψαθάς 23(2), Αγγελόπουλος 3, Σοφρωνάς 10(2), Τσιτσιγιάννης 8, Κώτσης.

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Έσπερος Καλλιθέας (7-2) 16
2.Πανερυθραϊκός (6-3) 15
————————————–
3.Μεγαρίδα (6-3) 15
4.Πανελευσινιακός (6-3) 15
5.Μαρούσι (6-3) 15
6.Παπάγου (6-3) 15
7.Πεντέλη (6-3) 15
8.Αιγάλεω (6-3) 15
9.Μανδραϊκός (5-4) 14
10.Εθνικός Πειραιά (5-4) 14
11.Πρωτέας Βούλας (4-5) 13
12.ΟΦΗ (3-6) 12
————————————–
13..ΚΑΟ Μελισσίων (2-7) 11
14.Λοκρός Αταλάντης (2-7) 11
15.Δούκας (1-8) 10
16.Ιωνικός ΝΦ (1-8) 10

Η Επόμενη Αγωνιστική (10η, 08/12)
ΝΕ Μεγαρίδος – Αιγάλεω
Εθνικός – Έσπερος
Μανδραϊκός – Δούκας
Πανερυθραϊκός – Ιωνικός ΝΦ
ΚΑΟ Μελισσίων – ΟΦΗ
Μαρούσι – Λοκρός Αταλάντης
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Παπάγου – Πεντέλη

2ος Όμιλος
Ένας αγώνας κρίθηκε στην παράταση, δύο στη δεύτερη παράταση κι ένας στο νήμα σε μια συναρπαστική σε εξέλιξη αγωνιστική στον 2ο Όμιλο.

Αποτελέσματα
Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος 81-56
Μαχητές Πεύκων -Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 65-51
Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα 65-71
Φάρσαλα-Γέφυρα 93-90 (78-78 κ,αγ)
Κομοτηνή-ΧΑΝΘ 91-85 (77-77 α’ παρ, 67-67 κ.αγ)
Καβάλα-Πρωτέας Γρεβενών 80-64
Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας 95-89 (80-80 α’παρ, 70-70 κ.αγ.)
Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου 75-74

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 81-56
Δεκάλεπτα: 23-13, 43-31, 63-44, 81-56
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Εκίζογλου
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 10(1), Αποστολίδης 9(1), Μάρουσιτς 16(2), Ελευθεριάδης 10(2), Πλιούκασς 18(4), Σιωπης 9(3), Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 3, Χριστοδούλου 4, Παρίτσης, Αβοκάτος, Ιατρίδης.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 6, Πιπιλιάρης 6, Ντισλής 11, Δεληγκάρης, Βλάχος 17(2), Παπαθανασίου, Νικολόπουλος 3(1), Νούκαρης, Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 2, Γραβάνη; 9(1)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΚΑΟΧ 65-51
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-28, 48-41, 65-51
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπαγερίδης-Ντόγκας
Μαχητές-Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος 7, Χατζηκυριακίδης 9 (1), Ριζόπουλος, Κουντουρατζογλου 17 (1), Μαυρίδης 5, Ζιάκας 7 (1), Κλωνάρας 12, Μπάρτζης, Βαιντερλής 4, Λαζάρου 4, Αλεξίου,
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Σμυρλής 6 (2) , Φιλοξενίδης Κ 9 (1), Αλτίνης, Φιλοξενίδης Ι 13 (2), Τογανίδης, Κωνσταντινίδης 6, Ζάχαρης 9 (1), Γεωργίου, Βλακόγιας 8

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 65-71
Δεκάλεπτα: 19-23, 35-31, 50-52, 65-71
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Γραικός-Σιταρίδης
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9(3), Καραδήμας, Χαλάτσης 13(2), Κυριλής 7(1), Φώτογλου 4, Σαμαράς 8(2), Ιατρίδης 4, Κασούρας, Δασκαλόπουλος 20
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 20(3), Μαυρογιάννης 6(1), Καραγκιολίδης 1, Ναούμης 5(1), Μάντζιος 8, Πάτρας 8, Κωστούλας, Μανάκας 23, Τσίρμπας

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΓΕΦΥΡΑ 93-90
Δεκάλεπτα: 23-22, 43-41, 62-68, 78-78 κ.α. 93-90 παρ.
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Τσιργούλας)
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς , Βασιλείου, Παπαχρήστος 20(2), Τσούμας 14(1), Βρεττάς 8(2), Πεταλωτής 18, Μουλάς 11(1), Τσούκας 4, Δέσπος 18.
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγας 9(1), Ματενίδης 8(1), Μάρτζος 18(2), Κολοκοτρώνης 1, Ονάσογλου 12(2), Αποστολίδης 15, Τζουβάρας , Τσακαλέρης 14, Κοτσάνος 13, Κιουρτσίδης , Παπαδόπουλος

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΧΑΝΘ 91-85
Δεκάλεπτα: 16-20, 33-37, 55-52, 67-67 (κ.α.), 77-77 (α παρ.), 91-85 (β παρ.)
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου-Μελανίδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Κουτσοβασίλης 10(3), Παπαναδρεόπουλος, Σπέντζος 12, Χαλίλ 17, Τσουμπρής, Σταυριανόπουλος 6, Λεπτοκαρίδης 12(1), Μαστροδημήτρης 1, Παλάσκας 10(2), Λεχούδης 23, Τσιρόζης, Ναλμπάντης
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης): Κουτουξίδης 14(1), Καραγεωργίου 14(1), Τσιριλάκης 2, Λογοθέτης 2, Βαζούκης 6, Στεφανίδης 21(3), Απαζίδης 6, Θεοδωρίδης 20(6), Μπαλάσκας.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 80-64
Δεκάλεπτα: 12-12, 38-22, 61-44, 80-64
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Παπαθανασίου Κ.
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 9(2), Μαντόπουλος 1, Τεπετίδης 3, Λαμπρόπουλος 18(2), Σαββίδης 1, Ζωτος, Αθανασιάδης 13(2), Αμπαράς 22(3), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 4, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 7.
Πρωτέας (Μουρουζίδης): Τζουβάρας 3(1), Σισμάνης 6, Μαλούτας 9(1), Μιχαηλίδης, Βλάχος 13(3), Μπέσας 6, Συλλάκος 2, Τακίδης 4, Μπελίγκος 8, Μαλιούρας 10, Μακρής, Μπεχλιβανίδης 3

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 95-89
Δεκάλεπτα: 15-23, 34-40, 48-62, 70-70 (κ.α), 80-80 (α παρ.), 95-89 (β παρ.)
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Μαραμής-Κοντογιάννης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 6(2), Mούτσα 15(3), Στογιάνοβιτς 20(3), Pουμελιώτης 28 (7), Παπανικολάου, Tσιμίδης 10, Δαχρετζής 11(3), Mαντζούκηας 2, Σεργιανάι, Φύκας 3(1)
Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Aργυρός, Bακουφτσής 24(3), Tσιαβές 1, Bαγενάς 25(3), Σταματέλος, Xρύσης 13, Aναγνωστόπουλος Γ. 20(3), Aναγνωστόπουλος X 6

ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 75-74

Δεκάλεπτα: 20-21, 16-5, 15-20, 24-28

Διαιτητές: Λόρτος-Τζιοπάνος Γ.-Αναστασιάδης

Ευκαρπία (Νίκου): Χαρτόπουλος, Τουλούπης 4, Βαρίτης 8(2), Κιούρκας 8(2), Χατζημιχαηλίδης 8, Χολέβας 16(1), Ουλουσίδης 4, Απιδόπουλος, Πλεξίδας 19(3), Πρεδάρης 2, Γκαβέζος 2, Χατζίδης 4

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Μπρούκς 3(1), Καπινιάρης 18(2), Μπαλτζόπουλος, Ζώτος 8(1), Κατσαούνης 2, Πετανίδης 5, Σεκαδάκης, Πουλιανίτης 21(4), Περιστεράκης, Λαζαρίδης 14(2), Παπαπασχάλης 3(1).

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.ΠΑΣ Γιάννινα (9-0) 18
2.Δόξα Λευκάδας (7-2) 16
—————————————
3.ΓΣ Φαρσάλων (7-2) 16
4.ΕΚ Καβάλας (6-3) 15
5.Ερμής Λαγκαδά (6-3) 15
6.ΠΣ Ευκαρπίας (6-3) 15
7.ΑΟ Πολυγύρου (5-4) 14
8.Πρωτέας Γρεβενών (4-5) 13
9.ΧΑΝΘ (4-5) 13
10.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (4-5) 13
11.Αίας Ευόσμου (3-6) 12
12.ΚΣ Γέφυρας (3-6) 12
—————————————
13.Στρατώνι (3-6) 12
14.ΓΑΣ Κομοτηνή (3-6) 12
15.Εσπερος Λαμίας (2-7) 11
16.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (0-9) 9

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 8/12)
Πολύγυρος – Ευκαρπία
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Ερμής Λαγκαδά
ΠΑΣ Γιάννινα – Μαχητές Πειραματικού
Στρατώνι – Φάρσαλα
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΧΑΝΘ – Καβάλα
Πρωτέας Γρεβενών – Εσπερος Λαμίας
Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.