Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της 8ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος όμιλος – Αποτελέσματα

  • Αχαγιά 82-Ηλυσιακός 54-49
  • Φανάρια Νάξου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 96-84
  • Δάφνη Δαφνίου-Μίλων 54-74
  • Μύκονος-Αίολος Αγυιάς (27/11)
  • ΝΕΟ Ληξουρίου-Παγκράτι (27/11)
  • Ένωση Ιλίου-Εθνικός 65-74

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αχαγιά 82-Ηλυσιακός 54-49

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ρίζος-Καρακωνσταντόπουλος (Πίγκας)

Δεκάλεπτα: 14-10, 31-18, 35-37, 54-49

Αχαγιά 82 (Θ. Λιόνας): Οικονομόπουλος 15 (2), Μάρκοβιτς 2, Νεόφυτος 15 (1), Βλαδίτσης 4, Στάθης 5, Καλογιάννης 4, Μπουρδάνος 2, Φραντζής 8 (2), Τάρναρης. Ηλυσιακός (Σταθούλης): Αϊβαζίδης 4, Θεοδωρίτσης 3 (1), Φώτσης 13, Δοξάκης 7 (1), Στασινόπουλος 13, Γραμματίκας 6 (1), Κωστόπουλος 3 (1), Κουτσοκώστας, Τσάμης

ΑΠΣ Τα Φανάρια Νάξου-ΕΦΑΟΖ 96-84

Διαιτητές: Τσαχάκης-Παπαδόπουλος Χρ.-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα : 21-18, 46-41, 73-58, 96-84

ΑΠΑΣ (Ρουμελιώτης ): Μιλεντιγιεβιτς 2, Δογκλης , Γυφτάκης 3(1), Προδρόμου 28(2), Χάρος, Βουτυροπουλος , Αναγνωστόπουλος 18, Τζοκιτς 3(1), Χαρουνι 10, Μπακεας 13(3), Λακοβ 16(4)

ΕΦΑΟΖ (Μελέτης ): Κιατιπ, Καρελλάς , Μαγγουνης 14(1), Οικονόμου 9(2), Γκίκας 8, Λιακόπουλος 12(2), Φίλιππας 10(1), Ροζακεας 13(3), Αβδαλας 2, Ταταρακης ,Χατζής 11, Σοφρωνας 7(1)

Ένωση Ιλίου-Εθνικός 65-74

Διαιτητές: Αναστασίου – Δελαγραμάτικας – Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 14-18, 35-34, 52-52, 65-74

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Σταθάκης 4, Δαρμής 6(1), Σαξιώνης (61), Φουντάς 6(2), Πανουσόπουλος Θ. 3, Μπαρμπαρής 15(2), Σπυρόπουλος 7, Μπέλλας 5, Δουρουντούς 6, Τσιουμπρής 7, Κοσμίδης, Κοντούλης

Εθνικός Π. (Χούμπαυλης – Λιτόπουλος): Ρούκας 1, Σταματίου 8, Γκαβασίδης 14, Ιωάννου 17(2), Βαθρακοκοίλης 2, Καρυστινός 14(1), Παπουτσής 16(4), Καππής 2, Καραφαντής, Ολύμπιος, Χρήστου, Καπερώνης

Βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Μίλωνας 16 (8-0)
2.Εθνικός Πειραιά 13 (5-3)
3.Μύκονος 11 (5-1)
4.Αίολος Αγυιάς 11 (4-3)
5.Παγκράτι 11 (4-3)
6.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 11 (4-3)
7.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 10 (4-2)
8.Ηλυσιακός 10 (2-6)
9.Ένωση Ίλιου 10 (2-6)
10.Δάφνη Δαφνίου 10 (2-6)
11.Αχαγιά 82 9 (2-5)
12.ΝΕΟΛ 7 (1-5)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα play off ανόδου. Οι δύο νικήτριες θα αναμετρηθούν με τις δύο αντίστοιχες νικήτριες του 2ου Ομίλου για τις θέσεις ανόδου.

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα play out, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Ηλυσιακός-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια (4/12)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δάφνη Δαφνίου

Μίλων-Ένωση Ιλίου

Αίολος Αγυιάς-Αχαγιά 82

Παγκράτι-Μύκονος

Εθνικός-ΝΕΟ Ληξουρίου (4/12)

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πανελευσινιακός-Πεύκη 88-68
Αιγάλεω-Π. Φάληρο 80-82
Δούκας-Διαγόρας Ρόδου 76-86
ΑΟΚ Χανιά-Πανιώνιος 58-123
ΟΦΗ-Έσπερος Καλλιθέας 69-74
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας 68-74

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πανελευσινιακός-Πεύκη 88-68

Διαιτητές: Αργυρούδης-Ορφανός Ιορδ.-Κούλης Κ. (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 20-21, 46-38, 74-48, 88-68

Πανελευσινιακός ΑΟΚ (Βούλγαρης): Νίκου 9(1), Καρακατσάνης, Ντακούλιας 10, Μανωλάτος 3, Μπουρντένης, Κρασάκης 6, Σταμέλος 12(3), Λεκκάκης, Παπαφλωράτος 10(2), Ρεκουνιώτης 14, Μακρής 12, Δενδρινός 12(3)

ΑΟ Πεύκη (Κτιστάκης): Τσιότρας 12(1), Μπούρτης, Παπανικολόπουλος 19(2), Μακρυγιάννης, Φιλιππόπουλος 4, Τσούπρος , Σκόνδρας 4, Μουάτσος 2, Λέζος 4, Τσακίρης 12(1), Ψαρόπουλος 13(1)

Αιγάλεω-Π. Φάληρο 80-82

Διαιτητές: Γεράνιος-Φασόλης-Καλογριάς (Τηγάνης)

Δεκάλεπτα: 22-17, 22-21, 17-23, 19-21

Αιγάλεω (Καρακώστας): Χαϊκάλης 12, Κούτουλας 2, Ψαρόπουλος 8 (2), Καράβολας 5, Κόκκαλης 18 (2), Οικονομόπουλος 2, Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 14, Κουκουνιάς 4, Μαλτέσιος 10, Μαραντής, Νικολιδάκης

Π. Φάληρο (Μάνος): Σκόρδος 17 (2), Δρίτσας 2, Κομποδιέτας 13 (3), Καλάβριας, Πατσαντζόπουλος 4, Μαχαίρας 4, Μπολάτογλου 3 (1), Καλιανιώτης 9, Δούλης, Κανονίδης 13 (3), Οικονομόπουλος 10 (3), Μαγιντόμπε 7 (1)

Δούκας-Διαγόρας 76-86

Διαιτητές: Μακρόπουλος-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 21-24, 36-47, 55-65, 76-86
Α.Σ.Ε. Δούκας (Σορώτος): Μαραγκόπουλος 3(1), Στεργίου 14(1), Κοψιάς 16, Μουμπάρακ 11(1), Λιβανός 7, Χατζής 11(2), Λάκκας 9(1), Τσιτσιγιάννης 5
Γ.Σ. Διαγόρας (Βλαχοδήμος): Χατζηγεωργίου 6(2), Ιορδάνογλου 11(1), Μπόζιτς 5, Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης, Παρδακάς 17(1), Πιλκούδης 9, Χρύσης 20(4), Σκλήβας 15, Μητσού

ΑΟΚ Χανιά – Πανιώνιος 58-123

Διαιτητές : Αποστολίδης Β.-Κιουλάφας-Χρηστίδης Ηλ.

Δεκάλεπτα: 10-34, 26-67, 44-99, 58-123

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Ρομπολάκης 6 (1), Γρηγοριάδης 2, Μακρίδης, Πατεράκης 11 (3), Αλεξίου 5, Κουπλάκης 7 (1), Ιωακειμίδης, Κατράνας 6 (2), Τασιούδης 10 (1), Κουτσαντωνάκης, Πρέλεβιτς 8 (1), Καμπάκας 3 (1)

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος): Γ. Παπαδιονυσίου 17 (2), Λάζαρης 17, Ε. Παπαδιονυσίου 12 (4), Αντωνάκης 8 (1), Σαχπατζίδης 15, Σταθόπουλος 15 (5), Τζουγκαράκης 15, Κονσούζογλου 4, Τρύφωνας 10, Χρήστου 2, Βεργίνης 8 (2).

ΟΦΗ – Έσπερος Καλλιθέας 69-74

Διαιτητές: Μπούκας-Κούλης Χ.-Ξυλάς (Μπορμπαντωνάκης)

Δεκάλεπτα: 21-25, 38-42, 54-57, 69-74

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μποχωρίδης 7, Μπουλάτοβιτς 11(2), Τσερκιτζόγλου , Μηλαθιανάκης, Πέτρου, Μαρτίνα, Πρωτογεράκης 5, Λιανός 23(2), Σταμπούλης 19(1), Αναστασάκης , Πάλλης 4, Θεοδωρίδης.

Έσπερος Καλλιθέας (Δάγλας): Λιούνης 6, Αγγελόπουλος 10, Αδαμόπουλος 25(5), Κριζέας 3(1), Κατσουλάκος 6(2), Καπρής, Γκαγκαλούδης 20(3), Τσολάκης 4, Κρεμμύδας, Κολιός

Α.Ε.Ν.Κ. -Πρωτέας Βούλας 68-74

Διαιτητές: Σκαλτσής, Βελέντζας, Σκουλαρικης

Δεκάλεπτα: 17-18, 13-21, 18-22, 20-13

Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός): Ιωάννου 17(1), Μοσχοβίτης, Στεργίου, Πετροδημόπουλος 5(1), Μανούσος 16, Χατζηνικόλας 6, Μοίρας 4, Γιακουμής, Καρακώστας 4, Κασιούμης 16

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 3, Τσακναρίδης, Κυριλής 10(2), Καραμαλέγκος Ι. 12(2), Ματσάγκος 5, Γάργαλης 9(1), Σκορδας 12, Βεσκούκης 11(1), Καραμαλέγκος Η. 10(2), Βιζνιέφσκι 2.

Η Βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Πανιώνιος 16 (8-0)

2.Πανελευσινιακός 15 (7-1)
3.Πρωτέας Βούλας 14 (6-2)
4.Αιγάλεω 13 (5-3)
5.Παλαιό Φάληρο 13 (5-3)
6.Δούκας 11 (3-5)
7.ΟΦΗ 11 (3-5)
8.Διαγόρας Ρόδου 11 (3-5)
9.ΑΕ Ν. Κηφισιάς 10 (3-4)
10.Έσπερος Καλλιθέας 10 (2-6)
11.Πεύκη 9 (2-5)
12.ΑΟΚ Χανιά 8 (0-8)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα play off ανόδου. Οι δύο νικήτριες θα αναμετρηθούν με τις δύο αντίστοιχες νικήτριες του 1ου Ομίλου για τις θέσεις ανόδου.

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα play out, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Πεύκη-Αιγάλεω

Π. Φάληρο-Δούκας

Διαγόρας Ρόδου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Πανιώνιος-Πανελευσινιακός

Έσπερος Καλλιθέας-ΑΟΚ Χανιά

Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ (4/12)

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας 84-82

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 64-87

Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων 75-74

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 87-52

Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας Γρεβενών 78-69

Οι αγώνες αναλυτικά:

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας 84-82

Διαιτητές: Γερακίνης-Μαραμής-Παζώλης

Δεκάλεπτα: 25-28, 43-45, 65-69, 84-82

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Κωστούλας, Βερτζάγιας, Σιπητάνος 20(2), Κουτίνας 29, Παπαδόπουλος 15, Ζησόπουλος, Σπηλιόπουλος 9(3), Εντό 2, Βρεττάς 9, Τσεσμετζίδης.

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 4, Ιγγλέζος 2, Καραγιώργος 6(2), Νίκαι, Δημάλης, Ελευθεριάδης 34(1), Ξενιτίδης 12, Κωνσταντινίδης 4, Κάτζος 8(2), Μπένας 12, Πολυμένης, Αμανατίδης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 64-87

Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου-Λυγούρας

Δεκάλεπτα: 14-26, 35-43, 47-69, 64-87

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Ντούτσης, Κοντός, Κολότσιος 9(3), Τσατάλας 14(1), Τσόλης, Ζαφειρούδης 17(3), Ντούμας, Τριπολίδης 5(1), Καραθανάσης 3, Τζιφάκης 2, Στεφάνου 14(4)

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης-Βαφειάς): Μάνα 2, Χείλαρης 15(2), Αργυρός, Βακουφτσής 9(1), Ντόβας 3(1), Τσιαβές 18(2), Μάλφας, Μανάκας 26, Αδαμόπουλος 7, Βαγενάς 7.

Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων 75-74

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης-Πράττος

Δεκάλεπτα: 22-22, 38-37, 57-49, 75-74

Tρίκαλα Basket (Φόρος): Μήνου 12(4), Κολότσιος 3, Παπαχρήστος 16(2), Μπαζούκης 2, Μοσχόπουλος, Ράπτης 14, Μπουργανός 5(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ψύρρας 3(1), Δέσπος 9, Βαβάτσικος 8, Νέσσης.

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος): Αναγνωστάκης 20(6), Μαυρογιάννης 8(2), Ιωανανίδης 2, Τσιλούλης 16(1), Πάτρας 6(1), Καλαμπάκας 21(2), Σταυρόπουλος 1, Δήμος, Αντωνίου, Λαμπρόπουλος, Βράκας, Κοτσάνος

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 87-52

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 29-20, 51-33, 75-41, 87-52

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογυιός, Πανταζής 4, Γεωργατζάς 16(2), Μαντίκος 15(2), Τσιώτας 6, Ζώρζος 11, Παπανικολόπουλος, Λαφτσίδης 17, Κακαβούλας 7(1), Καλλιάρας 8, Παπαποστολόπουλος 3(1), Ψήνας.

Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Στεφόπουλος, Παρασχάκης, Γουάμπα 17, Νταραντάνας, Νίκολης 30(1), Μπουντούρης Κ. 2, Δημητρόπουλος, Γιαννίκος 1, Μπουντούρης Σ. 2, Ντίαθ-Λούις.

Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας Γρεβενών 78-69

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 19-19, 27-35, 48-53, 78-69

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης-Σαράντης): Καραγιώργος 4, Γιανναράς 6(1), Καραϊσκάκης 13(2), Κυρατζής 3, Βλασσόπουλος 1, Γκίζης 17(2), Αγριόπουλος 9(2), Παπαδόπουλος 2, Κωφοτόλης, Μεσκούρης, Παππάς 15, Μαυροχωρίδης 8.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μόρας 9(1), Κλωναράς 11, Παλάσκας 17(3), Καραγιάννης, Μαραβέγιας 13, Κουρέπης 7(1), Κατηρτζίδης 10, Ασλανίδης 2, Ζήμπρας.

Η βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Έσπερος Λαμιας 14 (7-0)

4.Τρίκαλα Basket 13 (6-1)

2.Βίκος Ιωαννίνων 13 (6-1)

3.Φίλιππος Βέροιας 13 (5-3)

5.Δόξα Λευκάδας 12 (5-2)

6.Νίκη Βόλου 12 (5-2)

7.Ναύαρχος Βότσης 11 (3-5)

8.Αναγέννηση Καρδίτσας 10 (2-6)

9.Πρωτέας Γρεβενών 8 (1-6)

10.Ολυμπιακός Βόλου 7 (0-7)

11.ΑΓΣ Ιωαννίνων 7 (0-7)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου

Φίλιππος Βέροιας-Εσπερος Λαμίας

Πρωτέας Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα Basket

Βίκος Ιωαννίνων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ευκαρπία-Μακεδονικός 56-73

Σταυρούπολη-Γέφυρα 69-78

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 51-78

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Πολύγυρος 84-43

ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά 63-64

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΣ Ευκαρπίας-Μακεδονικός 56-73

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Σελεβός-Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-22, 30-40, 45-56, 56-73

ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας-Σταμίρης): Βογιατζής 5(1), Μουρατίδης 3(1), Κρίτσικας 10(1), Κόκκινος 4, Βάνης 10(2), Τσίγκας 9(1), Μούμογλου 2, Μπαδής 13(4), Καπλάνης, Παππάς, Κράσσι

Μακεδονικός (Γεροφώτης-Φωτιάδης): Αμπαράς 5(1), Παπασάβογλου Αρ. 2, Βακουφτσής, Στρυβάκης, Τραπεζάνογλου 7(1), Γαλανίδης 18(3), Χατζημιχαηλίδης 5, Φλιάτης Ι. 7, Φωταρούδης, Φλιάτης Γ. 11, Κόκκιος 6, Τσακαλέρης 12

Σταυρούπολη-ΜΓΣ Γέφυρας 69-78

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 13-21, 37-40, 58-63, 69-78

ΕΚ Σταυρούπολη (Νίκου-Παπαβασιλείου): Τζουβάρας, Μητρόπουλος 12(3), Βαρίτης, Φωτιάδης, Παπαδόπουλος-Δασκαλόπουλος 19, Χολέβας 14(1), Ντολόπουλος, Κουντουραντζόγλου 9(1), Λεπτοκαρίδης 15(3), Κυλαντωνίδης Π.

ΜΓΣ Γέφυρας (Τζιβάνης-Ντούλης): Κελεσίδης 11(2), Πολυμένης, Σαμαράς 7(1), Φόρογλου 2, Χρυσόπουλος 20(3), Σιώπης 10(2), Κουτουξίδης 17, Αλευρής, Καλαϊτζίδης 3(1), Λαζάρου 8.

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 51-78

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 16-24, 27-33, 47-57, 51-78

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Χατζηβρέττας): Τουλούπης 17(1), Καπετάκης 6, Τσιροπούλης Γ. 3(1), Τσιροπούλης Μ. 4, Θεογιάννης, Πατρίκης 8, Βαϊντερλής, Παλαμίδας, Καλαποθαράκος 4, Λιοτόπουλος 9.

Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Κηρύκος): Αχτσής, Μιλόσεβιτς 4(1), Γρίψιος 31(7), Γεωργιανός 4, Χριστοδούλου 9, Κεραμάρης 6, Μάντζιος 12(4), Αποστολίδης, Ντίνος 8(2), Χατζόπουλος 4

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Πολύγυρος 84-43

Διαιτητές: Ντούρας-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 20-16, 41-20, 65-31, 84-43

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μελετιάδης-Κουγιουμτζίδης): Γεωργίου 6, Τσιμερίκας Β. 2, Ματενίδης 3(1), Στεφανίδης 10, Τσιμερίκας Α. 2, Νώτης 19, Παπασάβογλου 4, Κιγμέτογλου 6, Μισαηλίδης 5, Χαραλαμπίδης 16(1), Χαρίτογλου 7(1), Δάρατζης 4

ΑΟ Πολυγύρου (Χατζόπουλος): Σμυρλής 5, Ζεϊμπέκης 16(1), Γαϊτάνης 2, Τσακλαγκάνος 5(1), Καναράς 2, Τσοπουρίδης, Καρακύργιος 4, Σταυριανόπουλος 8, Χατζηλάμπρου, Φουρκιώτης 1

ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά 63-64

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Καντερές-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 21-22, 45-38, 49-56, 63-64

ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος-Μωυσιάδης): Βλάσιος 6(1), Αλτίνης 9(3), Ιωάννου 10, Τσιρογιάννης 7, Ζωίδης, Μπρόζος 16(2), Μαργαριτόπουλος, Ζιάκας 9(2), Κομνιανίδης, Τσιριλάκης 4.

Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης-Σίμος): Ταζόπουλος 7, Χρυσανθάκης 6(2), Μάρουσιτς 19(3), Φυλάκης, Γκέλιος 10, Καμαριώτης 3(1), Λογοθέτης 13, Ανδρέου, Παπαδόπουλος 7(1), Γκοτζαμανίδης.

Η βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Μακεδονικός 15 (7-1)

2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 15 (7-1)

3.Λεύκιππος Ξάνθης 12 (5-2)

4.ΚΣ Γέφυρας 11 (5-1)

5.Πανσερραϊκός 11 (4-3)

6.Ερμής Λαγκαδά 11 (4-3)

7.ΧΑΝΘ 11 (4-4)

8.ΔΕΚΑ 9 (3-3)

9.Σταυρούπολη ΕΚ* 8 (1-6)

10.ΠΣ Ευκαρπίας 7 (0-7)

11.ΑΟ Πολυγύρου 7 (0-7)

* Λεύκιππος Ξάνθης, Ερμής Λαγκαδά, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου, Σταυρούπολη ΕΚ, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ και ΚΣ Γέφυρας έκαναν το ρεπό τους

*ΚΣ Γέφυρας, ΔΕΚΑ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

***Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

ΑΟ Πολυγύρου-ΔΕΚΑ

Πανσερραϊκός-Σταυρούπολη ΕΚ

Ρεπό: ΧΑΝΘ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.