1ος Όμιλος
Το Μαρούσι που πέρασε με νίκη και από την Μάνδρα και ο Πανερυθραϊκός που νίκησε στην έδρα του τον Πρωτέα Βούλας, διατηρούν το καθαρό προβάδισμά τους για την άνοδο από τον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, μετά την ολοκλήρωση και της 19ης αγωνιστικής.

Αποτελέσματα
Αιγάλεω-Πανελευσινιακός 93-78
Έσπερος Καλλιθέας-Πεντέλη 88-66
Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας 83-74
Μανδραϊκός-Μαρούσι 74-81
Εθνικός Πειραιά-ΚΑΟ Μελισσίων 79-61
Ιωνικός ΝΦ-ΝΕ Μεγαρίδος 77-76
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 87-68
Δούκας-Παπάγου (26/2)

Οι αγώνες αναλυτικά
ΟΦΗ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 87-68
Δεκάλεπτα : 30-14, 49-29, 71-51, 87-68
Διαιτητές : Μπούκας-Ορφανός Ι.-Νικολοπούλου
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 20(3), Κριθινάκης 6, Λιανός 19 (3), Τσερκιτζόγλου, Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 2, Αγαπιάδης 4, Τασιούδης 7, Καραθωμάς, Πετράκης 19 (3), Μπουμπάρης 6, Πάλλης 2.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Καραστάθης , Μάρκου, Φωτητζόγλου 17 (1), Παπαπέτρος 13, Πάππος 3 (1), Μπολμάτης 8 (2), Μάτος Αν. 11 (2), Μάτος Αγγ. 7 (2), Ψάλτου 9.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 83-74
Δεκάλεπτα : 17-9, 38-26, 63-55, 83-74
Διαιτητές : Καλδίρης, Θεοδωρόπουλος, Αργυρούδης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 7 (1), Νικολακόπουλος, Καλλιανιώτης 14 (4), Ντουζίδης 11 (1), Βουγιούκας 15, Σκάνδαλος 6 , Γιαουρτόγλου 14 (3), Στάθης 11, Αντωνίου 3 (1), Στασινόπουλος 2, Πασχαλίδης, Κόπτσας.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 13 (1), Φιλίππου Α. 9, Κυρίλης 25 (3), Ματσάγγος 2, Παναγιωτίδης 3 (1), Παπαπέτρου 3, Μήτσιαλος 4, Πολιτόπουλος 2, Πετς 7 (1), Μόρφης 5 (1), Σκουλούδης.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ 74-81
Δεκάλεπτα : 17-18, 37-41, 58-62, 74-81
Διαιτητές : Μπίκας-Καλογερόπουλος-Τσάτσης
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς – Πανταζής 2, Γεωργίου 7 (1), Παπανικολάου 2, Λυτόπουλος 2, Μαλτέζος 10, Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 12 (2), Τσιάκος 11, Βεσκούκης 28 (2), Γκουαλτιέρι
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Λάππας 2, Ξυδάς 17 (3), Σουρλής, Κανέλλης 3 (1), Σπηλιόπουλος, Πλουτέτσκι, Παπαγεωργόπουλος 17, Δούκας 4, Γ.Μπακέας 16 (4), Λιούνης, Γιαννόπουλος, Γκαγκαλούδης 17 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ 77-76
Δεκάλεπτα : 17-19, 35-45, 50-61, 77-76
Διαιτητές : Γιακείμη-Αποστολίδης-Χρηστίδης Ηλ.
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 11, Καρβούνης 5 (1), Περδικάρης 4, Παλαιοχωρίτης 23 (5), Πρισκομάτης, Βαφιάς, Δουρουντούς, Μαντζιώρης 29 (5), Γιαννίκος 5 (1).
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Κοντόπουλος 14 (2), Σπυρόπουλος 3 (1), Παπαντωνάκος 9 (1), Σάλεχ 12 (1), Κασπίρης 5 (1), Βούρτσης , Μαλούκος 16, Λούκας 3, Λάκκας 14 (1), Χρονόπουλος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 88-66
Δεκάλεπτα : 22-21, 43-41, 67-49, 88-66
Διαιτητές : Ψαριανός-Πολυχρόνης-Γεράνιος
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Καπώνης 6, Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 7 (1), Χατζηκίδης 3 (1), Μαγκουνής 2, Γκαιντάσοφ 1, Ντακούλιας 6, Κλ.Χαρούνι 8, Ευστρατίου 8 (1), Ν.Χαρούνι 8, Ματαλιωτάκης 32.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσσης 7 (1), Μπουργάνος 3 (1), Ευαγγελούλης, Ντιμπ 2, Κούσουλας 13 (2), Καρούζος 16 (3), Μπέλη 8, Κουκάκης 3, Μπίγκος 6, Τάγαρης 2, Φωτόπουλος 6 (2)

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 93-78
Δεκάλεπτα : 23-25, 51-42, 74-61, 93-78
Διαιτητές : Ραχιώτης-Ζιώγας-Χριστοδουλάκης
Αιγάλεω (Σορώτος) : Κυριακόπουλος 11 (1), Τσαμπής 18, Αγγελόπουλος 12 (3), Καράβολας 35 (5), Κούρτης 17 (2), Αγγ.Οικονομόπουλος 4, Τσακίρης, Τσιαμπάς, Νικολακάκος, Κ.Οικονομόπουλος
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλλας 10 (2), Καράμπελας 6 (2) Κ.Κεφαλάς 7, Σταθόπουλος 11 (1), Ψαρόπουλος 17 (1), Παπαδιονυσιου 22 (6), Αναγωνστόπουλος 5, Κρασάκης. Μπγιάλας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 79-61
Δεκάλεπτα : 18-15, 49-33, 59-46, 79-61
Διαιτητές : Σκαλτσής-Φασόλης-Ουσταμπασίδης
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης) : Πικέας 2, Ασημακόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 5 (1), Μανιάτης 6 (2), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 5 (1), Πέττας 23 (2), Γιατρούδης 3 (1), Γκιζόγιαννης 17 (1), Λεκάκης 7 (1), Κοντραφούρης 1, Στέφος 10 (1), Καπερώνης
Μελίσσια (Δάγλας) : Κυπαρίσης 4, Στεργίου 2, Κρανιάς 2, Οικονομόπουλος 14 (2), Χατζόπουλος 7, Τοπάλης 3, Παπαφλωράτος 5, Ζήρος, Καραβανάς 8, Βασιλακάκης, Καραχάλιος 15 (1)

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες)

1.Μαρούσι (16-3) 35
2.Πανερυθραϊκός (15-4) 34
————————————–
3.Έσπερος Καλλιθέας (13-6) 32
4.Αιγάλεω (12-7) 31
5.Εθνικός Πειραιά (12-7) 31
6.Πρωτέας Βούλας (11-8) 30
7.ΟΦΗ (11-8) 30
8.Μεγαρίδα (10-9) 29
9.Πανελευσινιακός (9-10) 28
10.Μανδραϊκός (9-10) 28
11.Παπάγου* (9-9) 27
12.Πεντέλη (8-11) 27
————————————–
13.Λοκρός Αταλάντης (5-14) 24
14.ΚΑΟ Μελισσίων (5-14) 24
15.Ιωνικός ΝΦ (3-16) 22
16.Δούκας* (3-15) 21
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (20ή, 29/2)
Πεντέλη – Αιγάλεω
Παπάγος – Έσπερος
Πρωτέας Βούλας – Δούκας
Μαρούσι – Πανερυθραϊκός
Μελίσσια – Μανδραϊκός
Μεγαρίδα – Εθνικός
Λοκρός Αταλάντης – Ιωνικός Ν.Φ.
Πανελευσινιακός – ΟΦΗ

2ος Όμιλος
Η νίκη των Μαχητών/Πειραματικού Πεύκων επί της Δόξας Λευκάδας και της Γέφυρας μέσα στον Λαγκαδά επί του Ερμή σηματοδότησαν μια άκρως συναρπαστική 19η αγωνιστική, στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής Ανδρών. Την ίδια ώρα ο ΠΑΣ Γιάννινα συνέχισε με νίκη επί της ΧΑΝΘ και η Καβάλα με διπλό μέσα στην Κομοτηνή.
Αποτελέσματα
Ευκαρπία-Έσπερος Λαμίας 83-71
Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα 54-58
Μαχητές Πεύκων-Δόξα Λευκάδας 66-55
Στρατώνι-Πρωτέας Γρεβενών 67-73
ΠΑΣ Γιάννινα-ΧΑΝΘ 89-74
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Αίας Ευόσμου 67-87
Φάρσαλα-Πολύγυρος 64-67
Κομοτηνή-Καβάλα 55-73

Οι αγώνες αναλυτικά
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 54-58
Δεκάλεπτα : 20-8, 25-29, 39-41, 54-58
Διαιτητές : Πουρσανίδης Κ.-Τζιοπάνος Γ.-Αναστασιάδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 5 (1), Αποστολίδης 2 , Μάρουσιτς 19(2) ,Ελευθεριάδης 3(1), Πλιούκας 3(1), Σιωπής 9(1), Παρίτσης, Αβοκάτος 3, Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 8, Ιατρίδης
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης) : Μπέγος, Ματενίδης, Μάρτζος 5(1), Αποστολίδης 8, Τζουβάρας 11(1) ,Ονάσογλου 8,Τσακαλέρης7, Κοτσάνος 19, Παπαδόπουλος, Κολοκοτρώνης

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 66-55
Δεκάλεπτα : 17-14, 39-24, 51-37, 66-55
Διαιτητές : Παφίλης-Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος 4, Χατζηκυριακίδης 19(3), Γεωργίου 9(2), Κουντουράτζογλου 2, Μαυρίδης 3(1), Ζιάκας 10(3), Κλωνάρας 2, Σικαλίδης, Βαιντερλής 2, Μητσάκης 15(5),Λαζάρου,
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης) : Αναγνωστόπουλος Χ, Βακουφτσής 6, Αργυρός 5(1), Τσιαβές 14, Βαγενάς 6, Χρύσης 6, Αναγνωστόπουλος Γ, 8(1), Βλαχάκης, Βλάχος 6, Σταματελος 4(1), Μαρκόπουλος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΧΑΝΘ 89-74
Δεκάλεπτα : 24-21, 55-39, 73-58, 89-74
Διαιτητές : Παγώνης-Μαραμής-Καρακώστας
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος) : Καννής, Νίκας 3, Ντόβας 17 (5), Μαυρογιάννης 17 (2), Ναούμης 16 (4), Δ.Μάντζιος 9, Πάτρας 20, Κωστούλας, Π.Μάντζιος, Γιωτάκης, Τσίρμπας 5 (1)
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης) : Στεφανίδης 14 (1), Απαζίδης 5 (1), Θεοδωρίδης 12 (4), Μπαλάσκας 5 (1), Ιωαννίδης 10, Κουτουξίδης 15 (3), Καραγεωργίου 2, Τσιρλάκης 7,Λογοθέτης, Μαργαριτόπουλος 2, Μερμίγκης 2.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 67-73
Δεκάλεπτα : 9-17, 28-39, 43-61, 67-73
Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Γραικός-Βασιλόπουλος
Στρατώνι (Μύθου): Ψευγοκάς 13(3), Χαλάτσης 13(1), Κυριλλής 14(2), Φώτογλου 6, Σαμαράς 8(1), Ιατρίδης, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 11
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης, Μαλούτας 22(4), Μιχαηλίδης 9(3), Βλάχος 4, Σπέντζος, Σιλάκος, Τακίδης 7(1), Μαλιούρας 4, Μακρής 19(3), Μπεχλιβανίδης 1, Κλωνάρας 7.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΚΑΒΑΛΑ 55-73
Δεκάλεπτα: 8-11, 22-32, 33-55, 55-73
Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκατσέλης 5(1), Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς 4, Παπανδρεόπουλος 6, Σπέντζος 5, Χαλίλ 14, Τσουμπρής, Σταυριανόπουλος, Λεπτοκαρίδης 13 (2), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας.
Καβάλα (Πενταζίδης): Αμπαράς 20 (3), Αθανασιάδης 10 (2), Πιεβάλιτσα 5, φλιατης, τεπετιδης 6, δοξακης 8 (1}, Λαμπρόπουλος 12 , Σαββίδης 10, Ζώτος 2.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 83-71
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 19-15, 39-28, 64-47, 83-71
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 9(2), Κιούρκας 8, Χατζημιχαηλίδης 7, Χολέβας 11, Ουλουσίδης 8(1), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 5, Χατζίδης, Γκαβέζος 20(2), Βαρίτης 3(1), Πρεδάρης, Χαρτόπουλος 12(1).
Έσπερος (Σοφογιάννης): Γκουντγουίν 3(1), Στογιάνοβιτς 12(1), Ρουμελιώτης 10(2), Παπανικολάου, Φίκας 17(2), Τσιμίδης 23, Δαχρετζής 1, Σεργιανάι 2, Μαντζούκας 3(1).

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ- ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 67-87
Δεκάλεπτα: 18-25, 35-40, 49-63, 67-87
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 2, Σμυρλής 10 (2), Λάσκαρης 6, Βρασταμηνός 6 (2), Ι.Φιλοξενίδης 12 (1), Τύπος, Χαρταβέλας 8, Τσίνας, Κασσαμανώλης, Ζαχαρής 12 (2), Γεωργίου 2, Βλαγκόγιας 11.
Αίας Ευόσμου (Ποργιόπουλος): Γαϊτάνης, Μπρούκς, Πετανίδης 4, Πουλιανίτης 15 (3), Νησιώτης 7 (1), Ζώτος 14, Σεκαδάκης 2, Νέσσης 14 (1), Καπινιάρης 16 (2), Στόλης 5, Περιστεράκης 8 (1).

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες)
1.ΠΑΣ Γιάννινα (17-2) 36
2.Δόξα Λευκάδας (14-5) 33
—————————————
3.ΕΚ Καβάλας (14-5) 33
4.Ερμής Λαγκαδά (12-7) 31
5.ΚΣ Γέφυρας (12-7) 31
6.ΠΣ Ευκαρπίας (11-8) 30
7.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (10-9) 29
8.ΓΣ Φαρσάλων (10-9) 29
9.Πρωτέας Γρεβενών (9-10) 28
10.Αίας Ευόσμου (9-10) 28
11.ΓΑΣ Κομοτηνής (7-12) 26
12.Εσπερος Λαμίας (7-12) 26
—————————————
13.ΧΑΝΘ (7-12) 26
14.ΑΟ Πολυγύρου (7-12) 26
15.Στρατώνι (5-14) 24
16.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (1-18) 19

Η επόμενη αγωνιστική (20ή, 29/2)
Γέφυρα – Ευκαρπία
Δόξα Λευκάδας – Ερμής Λαγκαδά
Πρωτέας Γρεβενών – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
ΧΑΝΘ – Στρατώνι
Αίας Ευόσμου – ΠΑΣ Γιάννινα
Πολύγυρος – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
Καβάλα – Φάρσαλα
Έσπερος Λαμίας – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.