Β’ Εθνική (17η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες

1ος Ομιλος

Συναρπαστικά εξελίσσεται το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, αφού στην 17η αγωνιστική ο Παπάγου νίκησε την πρωτοπόρο Δάφνη Δαφνίου και επέτρεψα να την πλησιάσουν σε απόσταση ενός βαθμού, εκτός από τον Τρίτωνα που ήταν εκεί και παράμεινε χάνοντας στο Μετς, τόσο το Παγκράτι όσο και τον Οίακα Ναυπλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός 73-70
Πεντέλη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 69-67
Γλαύκος-Έσπερος Καλλιθέας 51-63
Παγκράτι-Τρίτωνας 81-77
Ένωση Ιλίου-Μανδραϊκός 71-63
Πανελευσινιακός-Οίακας Ναυπλίου 74-85
Δούκας-ΚΑΟ Κορίνθου 67-65
Παπάγου-Δάφνη Δαφνίου 83-73

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 17 αγώνες)
1. Δάφνη Δ. 13-4 30
2. Τρίτων 12-5 29
——————————–
3. Οίακας Ναυπ. 12-5 29
4. Παγκράτι 12-5 29
5. Δούκας 11-6 28
6. Πρωτέας Β. 10-7 27
7. Εσπερος 9-8 26
8. Πανελευσινιακός 8-9 25
9. Παπάγου 8-9 25
10. Πεντέλη 8-9 25
11. Κόρινθος 7-10 24
12. Μανδραϊκός 7-10 24
——————————————-
13. Πανερυθραϊκός 6-11 23
14. Γλαύκος 5-12 22
15. Εν. Ιλίου 5-12 22
16. Κρόνος Αγ. Δημ. 3-14 20

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ:
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 81-77
Δεκάλεπτα : 30-23, 48-47, 61-65, 81-77
Διαιτητές :Κωνσταντινόπουλος-Μπούκας
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 18, Μαγιντόμπε 3 (1), Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 7 (2), Λυτόπουλος 6 (1), Φωτίου, Δερμιτζάκης 16 (2), Δόξας, Ροδοστόγλου 19 (3), Μπένος 7, Αρμάος.
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Κούτουλας 6 (1), Ψαρόπουλος 15 (1), Καλατζής 6 (2), Ντιμπ 19 (1), Νικολακόπουλος 6 (2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 17, Κουκουνιλας 5, Τσούτσος 3 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 83-73
Δεκάλεπτα: 22-20, 39-37, 67-51, 83-73
Διαιτητές: Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 4, Πρισκομάτης 7, Ζώρζος 14 (1), Παπαπέτρου 12, Κουτρούλιας 23 (2), Αγγελόπουλος, Γιαννίκος 2, Χρυσός 5 (1), Μπάλος 16, Μάνδαλος
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας, Γκάτζο 7 (1), Κουφόπουλος 4 (1), Γοργόνης 12 (3), Καραμπατσος, Ψημίτης 7, Σαλέχ 3, Δομπρογιάννης 6, Παπαδιονυσίου 17 (1), Τάταρης 2, Αρνόκουρος 9

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 71-63
Δεκάλεπτα:14-15, 31-29, 46-45, 71-63
Διαιτητές: Τσολάκος-Σιδέρης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 2, Μπέλλας Γ. 10(2), Τσακίρης 18(1), Φουντάς 19(5), Μπολάτογλου 4, Μπέλλας Οδ. 6, Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 10, Πανουσόπουλος, Τσώλης, Κατσαρός, Γεροκώστας
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Παπανικολάου 2, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 18(2), Δέδες 7, Γκαιντάσοφ 12, Σεργιένκο 5, Ρεκουνιώτης 8, Χάλαρης 9, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 2, Κοπακάκης, Φωτόπουλος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 74-85
Δεκάλεπτα: 20-27, 45-48, 55-62, 74-85
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Φάκαρος
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 17 (1), Ηλιάδης 12 (1), Καράμπελας 6 (1), Μουρατίδης, Βούλγαρης 2, Σταθόπουλος 7, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 19 (3), Δούκας 4, Αναγνωστάκης 7,
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 2, Κουμπούρας 22 (2), Πελεκάνος 14 (2), Γεωργιάδης 4, Μανάκας 8 (2), Μπουρτσουκλής, Αναγνωστόπουλος 21 (1).

ΔΟΥΚΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 67-65
Δεκάλεπτα : 14-19, 33-24, 52-44, 67-65
Διαιτητές : Δολγύρας-Χριστινάκης
Δούκας (Χούμπαυλης) :  Παππάς 9, Δενδρινός 8 (1), Μποχωρίδης 19 (4), Βουγιούκας 8, Ξύδης 2, Τσιτσιγιάννης 7, Πετς. Λάκκας 2, Μήτσιαλος, Αποστολίδης 12, Γκίνης, Σακελλαρίου.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 10 (2), Σακελλαράκης 13, Μακρής 15 (3), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 9 (1), Περρωτής 6, Μπαλλής, Τασσιόπουλος 2, Κωνστνατίνου 7 (2)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-70
Δεκάλεπτα: 21-22, 43-36, 63-54, 73-70
Διαιτητές: Μπίκας -Αποστολίδης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυρίλης 5 (1), Ματαλιωτάκης 27, Ματσάγγος, Αγγελόπουλος 18 (4), Μόρφης 5, Παπαδάκης 5 (1), Παπαρέγκας 9 (1), Γάργαλης 2, Γεωργιάδης 2.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 8 (2), Ντουζίδης 2, Σκάνδαλος 24 (2 τρίπ., 4 κλεψ.), Γιαουρτόγλου 7 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 7, Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 13 (2).

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 69-67
Δεκαλέπτα : 11-20, 36-33, 50-43, 69-67
Διαιτητές : Φασόλης-Ορφανός Εμ.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 7 (1), Γεωργακόπουλος 1, Αποστόλοπουλος 3, Κούσουλας 12 (3), Καρούζος 20 (5), Μπέλη 6, Κουκάκης 14, Σαλτουρίδης, Τάγαρης 6, Νάσης.
Κρόνος Αγ,Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Στραγανιώτης, Κεφαλάς 2,Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 15 (1), Βούζας 2, Κόης 10, Σολωμός 10, Καρακεχαγιάς 12 (2), Στέφος 6, Ανδρεάτος 2

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-63
Δεκάλεπτα: 7-12, 15-28, 28-44, 51-63
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Κώτσου
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 8 (1), Βανδώρος 2, Γιαννακόπουλος 6, Καρακωνσταντάκης 5 (1), Κουτρας 2, Μαναβόπουλος 8, Αγγελόπουλος 4, Δαβάνης 11 (3), Τσέκλένης, Σπυράτος 4.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Χαρούνι Ν. 11 (1), Βάρσος 2, Χατζηκίδης 2, Καρλάφτης, Σκουλούδης 6, Παπαφλωράτος 10 (2), Βλασσόπουλος 11, Χαρούνι Κ. 2, Μούτσα, Γραμματικός 20 (3)

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 17/2):
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πρωτέας Βούλας
Εσπερος – Πεντέλη
Τρίτωνας – Γλαύκος
Μανδραϊκός – Παγκράτι
Οίακας Ναυπλίου – Ενωση Ιλίου
ΚΑΟΚ – Πανελευσινιακός
Παπάγος – Δούκας
Πανερυθραϊκός – Δάφνη Δαφνίου

2ος Όμιλος
Το Ανατόλια προχώρησε με εκτός έδρας νίκη στην Β’ Εθνική, ενώ το πιο συναρπαστικό στην εξέλιξή του παιχνίδι έγινε στο Αγρίνιο, εκεί όπου η τοπική ομάδα ηττήθηκε 80-79 από την Προποντίδα στην παράταση.
Τα αποτελέσματα
Σάββατο 9 Φεβρουαρίου
Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά 65-58
Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
Γέφυρα-Ανατόλια 68-76
Αγρίνιο- Χαλκηδόνα / Προποντίς 79-80 (71-71 κ.α.)
Φάρσαλα-Έσπερος Λαμίας 79-66
Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Στρατώνι 72-65
Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας 73-65
Μακεδονικός-Ίκαροι Σερρών 71-68
ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη 65-72

Τα φύλλα αγώνα :
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 65-58
Δεκάλεπτα : 16-26, 34-36, 50-48, 65-58
Διαιτητές : Ντούρας – Ζαχαριάδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος, Σισμάνης 13(1), Πονόπουλος, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 8, Καβαργύρης, Κοθράς 15(1) , Παραπούρας 15(4), Σουτζόπουλος 8, Καντάρκος 3
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήνου 13(3),  Αλτίνης 7(1), Μάρουσιτς 9(1), Παπαπασχάλης, Νώτης 8(2) , Παρίτσης 9(1), Κωνσταντινίδης , Πλιούκας 2, Γκαμούρας 10, Πιλκούδης , Χριστοδούλου, Καμπέρης.

ΓΕΦΥΡΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 68-76
Δεκάλεπτα: 15-16, 35-40, 50-58, 68-76
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 13(2), Καραγιαννάκης, Ψευτογκάς, Καταβαίνης 10(2), Ζιάκας 15(2), Κουτουξίδης 2, Σιώμος 9, Κοτσάνος 19
Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης, Στεφανίδης , Αμπατζάς 2,Αράπης, Γαλανίδης 10(3),Κάτανος , Κωνσταντινίδης 1, Ξενιτίδης 2,Ζώτος 14, Μπρόζος 6,Καραποστόλου 39(7).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 73-65
Δεκάλεπτα:17-20, 33-42, 53-52, 73-65
Διαιτητές: Κοϊμοτζόγλου-Λουλουδιάδης
Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Στρατίκης): Καραγεώργος, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Αναγνωστόπουλος 3(1), Γιωτόπουλος 12 (4), Κουτίνας 27 (1), Τσαβές 2, Τασιούδης 14, Τσώλης 6, Τάσσος 9 (1), Διγενής
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος 2, Ματενίδης 9 (1), Νεδέλκος 6 (1), Σιώπης 8 (2), Πεταλωτής 8, Περούλης 13 (2), Νίκας 14 (2), Αυγερινός, Χατζόπουλος 2, Ταουσάνης 3.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 79-80
Δεκάλεπτα: 22-21, 37-41, 55-52, 71-71, 79-80
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Τσουμαχίδης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14(1), Μπερερής 3, Μιχάλογλου 21(3), Καπινιάρης 6, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 10(2), Μήτσου 23(2), Ψαράς 2, Σαρρής, Σταμίρης.
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Σπύρας 5(1), Μαρκίδης, Δανάκης 8(1), Τσακαλέρης 16, Παπαδόπουλος 3, Λαΐδης, Μυλωνίδης 14(2), Κούτε, Δελίδης 18(1), Σικαλίδης 13(1), Φυλακτός 3(1).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 71-68
Δεκάλεπτα: 16-24, 35-38, 49-56, 71-68
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 8, Κοντσές, Μπάρζου, Κουντουράτζογλου 16 (1), Τσινόπουλος 12 (2), Ουλουσίδης 20 (2), Καλογεράτος 5, Χαντζίδης 10, Διαμαντής, Ιωαννίδης Κομματάς, Καραθανάσης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάττος 2, Δούκας, Σιδερίδης, Γεωργιανός, Κακιούζης 26, Κουτσοκώστας 7 (1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 2, Θολιώτης 5, Φώτογλου 18, Δαλαγκόζης.

Γ.Σ.Φαρσάλων – Έσπερος Λαμίας 79-66
Δεκάλεπτα: 19-16, 43-31, 69-52, 79-66.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Aγραφιώτης.
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 8, Χαιρετίδης 8, Αλεξόπουλος , Λιούπης Φιλιππόπουλος 10, Τσιώγκας 8(2), Αναγνωστόπουλος 5(1), Τοπουζίδης 15(2),  Συνετός 6, Γκιουλέκας 17(3), Φαρμάκης , Λούτας 3(1).
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Στογίλκοβιτς 8(2), Ρούζιος 4, Μπερτσιμάς, Πάππος 2, Κατσαρές 14(2), Παπανικολάου , Φύκας 12(2), Αργύρης , Παπαργυρόπουλος 9, Μάντζουκας 3(1), Τεπετίδης 15(2), Ολύμπιος .

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ  72-65
Δεκάλεπτα: 28-15,46-39,61-55,72-65
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκιζογλου
Μαχητές Πειραματικού Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 7(1), Καραγιαννίδης 5(1), Δήμας 7(1), Μαυρίδης 18(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 5(1), Ελευθεριάδης 19(3)
Στρατώνι (Μύθου, Πέγιας): Δοξάκης 10(2), Μπουρδάνος, Κολοκοτρώνης 4, Δημητράκας 2, Σιδηροηλίας 16(1), Μπέγας, Φλιάτης 16(3), Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης 11.

ΧΑΝΘ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΎΠΟΛΗ 65-72
Δεκάλεπτα: 11-16, 32-38, 46-51, 65-72
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Παπαγερίδης
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Xονδρόπουλος 2, Παπαδόπουλος 7, Μπαλάσκας 3 (1), Ζαφειρούδης 20 (3), Στεργίου-Πέτροβιτς 14 (3), Βλαγκόγιας 7, Δεληγιώργης 10 (1), Τσάμης 2
ΓΣE (Παπαδόπουλος): Kελεσίδης 8, Στυλίδης 15(3), Ιωάννου 6(2), Απαζίδης 5 (1), Σταμπουλής 15 (3), Xαρισμίδης 2, Βοιβατόπουλος 15, Καραγιώργος 6.

 

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες) :

1. Ανατόλια (16-1) 33
2. Αγρίνιο (12-5) 29
———————————-
3. Ελευθερούπολη (12-5) 29
4. Φίλιππος Βέροιας (10-7) 27
5. Ερμής Λαγκαδά (9-8) 26
6. ΧΑΝΘ (9-8) 26
7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (9-8) 26
8. Νίκη Βόλου (8-9) 25
9. Χαλκηδόνα/Προποντίς (8-9) 25
10. Έσπερος Λαμίας (7-10) 24
11. Φαίακας Κέρκυρας (7-10) 24
12 Γέφυρα (7-10) 24
———————————-
13. Φάρσαλα (7-10) 24
14. Στρατώνι (6-11) 23
15. Ίκαροι Σερρών (6-12) 22
16. Μακεδονικός (4-13) 21

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 17/2):

Ανατόλια – ΧΑΝΘ
Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα
Χαλκηδόνα – Φίλιππος Βέροιας
Εσπερος Λαμίας – Αγρίνιο
Στρατώνι -Φάρσαλα
Φαίακας Κέρκυρας – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Μακεδονικός – Νίκη Βόλου
Ελευθερούπολη – Ικαροι Σερρών

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.