Β’ ΕΘΝΙΚΗ (16η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ο Οίακας Ναυπλίου νίκησε τον Δούκα στο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής. Σε συνδυασμό και με την ευρεία νίκη του Εσπερου επί του Παγκρατίου, ο Τρίτων έμεινε μόνος στην δεύτερη θέση ανόδου, πίσω από την Δάφνη που συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας 83-70

Πανερυθραϊκός-Πεντέλη 84-88

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Γλαύκος 75-58

Έσπερος Καλλιθέας-Παγκράτι 96-83

Τρίτων-Ένωση Ιλίου 81-70

Μανδραϊκός-Πανελευσινιακός 81-75

Οίακας Ναυπλίου-Δούκας 66-58

ΚΑΟ Κορίνθου-Παπάγου 70-73

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

 

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 66-58

Δεκάλεπτα: 24-21, 12-9, 10-15, 20-13

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζης 5 (1), Κουμπούρας 18, Πελεκάνος 13 (1), Παπαντωνίου 9, Γεωργιάδης 8 (1), Μανάκας 3 (1), Μπουρτσουκλής, Αναγνωστόπουλος 10.

Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 4, Δενδρινός, Μποχωρίδης 10 (1), Βουγιούκας 10, Μήτσιαλος 10, Σακελλαρίου 2, Τσιτσιγιάννης 6 (1), Αποστολίδης 5 (1), Πετς 11 (1).

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 96-83

Δεκάλεπτα : 27-15, 62-38, 77-61, 96-83

Διαιτητές : Σκαλτσής-Καλογριάς

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 8 (2), Χατζηκίδης 5 (1), Γραμματικός 15 (3), Σκουλούδης 8, Παπαφλωράτος 10 (1), Βλασσόπουλος 9 (1), Κ.Χαρούνι 17 (1), Μπούσι, Ν.Χαρούνι 12, Μούτσα 5 (1).

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 17 (2), Μαγιντόμπρ 6 (2), Κούτρας 10 (1), Κατωπόδης 7 (1), Λυτόπουλος 12 (1), Φωτίου 5, Δερμιτζάκης 15, Δόξας 1, Ροδοστόγλου 6, Μπένος 4.

 

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 84-88

Δεκάλεπτα: 22-14, 39-38, 52-59, 84-88

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αναστασίου

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 5, Στογιάνοβιτς 3, Καλλιανιώτης 17 (4), Ντουζίδης 7, Σπάχια, Σκάνδαλος 18 (2), Γιαουρτόγλου 21 (3), Γεωργιάδης, Στάθης 7 (1), Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 6 (2).

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 10 (1), Λίτσος 8 (2), Αποστολόπουλος 11 (1), Κούσουλας 10 (1), Τάγαρης 12, Μπέλη 22, Μπίγγος 2, Κουκάκης 2, Σαλτουρίδης 13, Τάγαρης 10, Νάσης

 

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 83-70

Δεκάλεπτα: 16-12, 49-34, 70-48, 83-70

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Μπούκας

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας 4, Γκάτζο 13 (3), Κουφόπουλος 8, Γοργόνης 9, Καραμπάτσος 7 (1), Ψημίτης 5 (1), Σάλεχ 5 (1), Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 4, Παπαδιονυσίου 7 (1), Τάταρης 14 (2), Αρνόκουρος 2.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 11 (1), Μόρφης 6 (2), Ματαλιωτάκης 9, Ματσάγγος 8, Παπαδάκης 2, Παπαρέγκας 6 (1), Καματερός 16, Αυγενικός 3 (1), Γάργαλης 9 (1).

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-75

Δεκάλεπτα: 15-24, 42-38, 60-58, 81-75

Διαιτητές: Πολυχρόνης-Λύρας

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 11 (1), Δέδες 34 (6), Γκαϊτάσοφ 6 (1), Σεργιένκο 6, Ρεκουνιώτης 7, Χάλαρης 16 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 6, Φωτόπουλος 1, Γκαϊτάσοφ, Κοπακάκης, Παπανικολάου,

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 13 (3), Ηλιάδης, Καράμπελας, Μουρατίδης 4, Βούλγαρης 4, Σταθόπουλος 15, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 31 (1), Αναγνωστάκης 5.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 81-70

Δεκάλεπτα: 15-17, 25-24, 49-41, 81-70

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Γρίβα

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Αθανασόπουλος, Κουτούλας, Ψαρόπουλος 16 (1), Καλαντζής 16 (2),  Σπυριδάκης 4, Ντιμπ 11 (1), Νικολακόπουλος 4 (1), Δαμιανάκος 5, Μαλτέσιος 10, Φρέσκος, Κουκουνιάς 15, Βερτούδος,

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 13 (3), Τσακίρης 16 (3), Φουντάς 5 (1), Πανουσόπουλος 4, Μπέλλας Οδ. 17 (1), Τσιουμπρής, Γεροκώστας 7, Μπολάτογλου 2, Μανταλβάνος 6, Τσόλης.

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΥ 70-73

Δεκάλεπτα : 22-18, 38-40, 52-57, 70-73

Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης-Σοφιανόπουλος

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 4, Γεωργίου 7 (1), Μακρής 20 (4), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 9, Περρωτής 10, Κωνσταντίνου 7 (1), Τασσιόπουλος 5 (1), Σκελλαράκης, Δανίκας 5.

Παπάγου (Ταυρόπουλος): Πίνης 9, Λεκάκης, Ζώρζος 10, Παπαπέτρου 20 (4), Κουτρούλιας 18, Αγγελόπουλος, Γιαννίκος, Μπάλος 14, Χρυσός 2.

 

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

 

1.Δάφνη Δαφνίου (13-3) 29

2.Τρίτωνας (12-4) 28

———————————-

3.Οίακας Ναυπλιου (11-5) 27

4.Παγκράτι (11-5) 27

5.Δούκας (10-6) 26

6.Πρωτέας Βούλας (9-7) 25

7.Πανελευσινιακός (8-8) 24

8.Έσπερος Καλλιθέας (8-8) 24

9.Παπάγου (7-9) 23

10.Πεντέλη (7-9) 23

11.Μανδραϊκός (7-9) 23

12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-9) 23

———————————-

13.Πανερυθραϊκός (6-10) 22

14.Γλαύκος (5-11) 21

15.Ένωση Ιλίου (5-12) 20

16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-13) 19

 

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 10/2)

Πρωτεας Βούλας – Πανερυθραϊκός

Πεντέλη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Γλαύκος – Εσπερος

Παγκράτι – Τρίτωνας

Ενωση Ιλίου – Μανδραϊκός

Πανελευσινιακός – Οίακας Ναυπλίου

Δούκας – ΚΑΟΚ

Παπάγου – Δάφνη Δαφνίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Το Ανατόλια παραμένει στην κορυφή του Β’ Ομίλου, αλλά η νίκη του Ερμή επί του Αγρινίου σε συνδυασμό με αυτήν της Ελευθερούπολης επί της Γέφυρας έδωσε ξεχωριστό ενδιαφέρον στην υπόθεση «άνοδο».

Τα αποτελέσματα

Ίκαροι Σερρών-ΧΑΝΘ 55-67

Ελευθερούπολη-Γέφυρα 67-59

Ανατόλια-Φίλιππος Βέροιας 86-70

Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο 82-72

Χαλκηδόνα / Προποντίς-Φάρσαλα 51-50

Έσπερος Λαμίας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 61-63

Στρατώνι-Νίκη Βόλου 66-60

Φαίακας Κέρκυρας-Μακεδονικός 81-64

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 86-70

Δεκάλεπτα: 16-21, 41-39, 60-61, 86-70

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 4, Στεφανίδης 3(1) , Αμπατζάς 8(2),Αράπης, Γαλανίδης 4(1),Κάτανος , Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 10(1),Ζώτος 11(1), Μπρόζος 19(2),Καραποστόλου 25(3)

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 3,Σισμάνης 5, Πονόπουλος,  Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 8,Καβαργύρης, Κοθράς 19(3), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 13(1), Καντάρκος 10.

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΕΦΥΡΑ 67-59

Δεκάλεπτα: 19-14, 27-36, 48-45, 67-59

Διαιτητές:  Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 5 (1), Καραγιώργος 12 (2), Στυλίδης 12 (2), Ιωάννου 13 (4), Σταμπουλής 14, Λαζαρίδης 3 (1), Χαρισμίδης 9, Βοϊβατόπουλος.

ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Ψευτόγκας 2, Πουλιανίτης 3, Καραγιαννάκης 13, Καταβαίνης 5 (1), Αποστολίδης 10 (2), Ζιάκας 2, Κουτουξίδης 6 (2), Κοτσάνος 7, Παπαδόπουλος 5 (1) Σιώμος 6 Ευσταθιάδης

 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 66-60

Δεκάλεπτα: 20-13, 33-34, 54-44, 66-60

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζίμα

Στρατωνι (Μύθου, Πέγιας): Δοξάκης, Κολοκοτρώνης 5, Σιδηροηλίας 5, Μπέγας 15 (1), Φλιάτης 5 (1), Πολιτόπουλος 11 (1), Δασκαλόπουλος 23, Κοτζαγιάννης 2,

Νίκη Βόλου (Γιασσάρης): Καραγεώργος 10 (2), Αναγνωστόπουλος 6, Κουτίνας 14 (1), Τσαβές, Τασιούδης 12 (1), Τσώλης 3 (1), Τάσσος 7, Φρουσκλιάς 8 (2)

 

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 81-64

Δεκάλεπτα : 19-19, 42-36, 67-50, 81-64

Διαιτητές : Τσιαπλής-Κατωτικίδης

Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Γρίψιος 6, Ματενίδης 8, Νεδέλκος 10, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης 3(1), Πεταλωτής 10, Περούλης 17 (4), Νίκας 10(1), Ταουσάνης 8, Χατζόπουλος 2

Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης) :Χαλάτσης 2, Κοντσές 4, Μπάρζου 4, Κουντουράτζογλου 19(1), Τσινόπουλος 7, Ουλουσίδης 19(1), Καλογεράτος 5, Χατζίδης 4, Τσινόπουλος, Κομματάς, Καραθανάσης

 

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΧΑΝΘ 55-67

Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 16-13, 32-32 (ημ.), 49-47, 55-67

Ίκαροι STIHL (Σίσκος): Σιδερίδης 5 (1), Γεωργιανός 6, Κακιούζης 7, Κουτσοκώστας 3 (1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 8 (1), Θολιώτης 15 (3), Φώτογλου 11 (2), Δαλαγκόζης.

ΧΑΝΘ: Χονδρόπούλος 3 (1), Παπαδόπουλος 9, Μπαλάσκας 7 (2), Ζαφειρούδης 16 (3), Δεληγιώργης 15, Πέτροβιτς 13 (1), Βλαγκόγιας, Καραγεωργίου 2, Τσάμης.

 

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 51-50

Δεκάλεπτα: 16-14, 28-28, 43-37, 51-50

Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Εκίζογλου

Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης, Δανάκης 17 (2), Τσακαλέρης 9, Παπαδόπουλος, Λαΐδης, Μυλωνίδης 13 (1), Κούτε, Γιαννόπουλος, Δελίδης 8 (2), Σικαλίδης 4 (1), Φυλακτός,

Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 7, Χαιρετίδης 2, Λιούπης Φιλιππόπουλος 2, Τσιώγκας 3 (1), Αναγνωστόπουλος 11 (1), Τοπουζίδης 9 (1), Γκιουλέκας 11 (1), Δέσπος 3, Λούτας, Φαρμάκης.

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 61-63

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-27, 52-44, 61-63

Διαιτητές: Ραχιώτης-Τσαχάκης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 3 (1), Πάππος 5 (1), Κατσαρές 9 (1), Φύκας 4 (1), Αργύρης 2, Παπαργυρόπουλος 20, Τεπετίδης 9 (2), Ολύμπιος 9 (3).

Μαχητές Πειραματικού Πευκών (Χατκηκυριακίδης): Βογιατζής 9 (3), Δήμας 5, Μαυρίδης 5, Χατζημιχαηλίδης 8, Κλωνάρας 2, Τσιμίδης 7, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 16 (2), Λαζάρου, Κουνατίδης, Ελευθεριάδης 9

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

1.Ανατόλια (15-1) 31

2.Αγρίνιο (12-4) 28

————————————

3.Ελευθερούπολη (11-5) 27

4.Ερμής Λαγκαδά (9-7) 25

5.Φίλιππος Βέροιας (9-7) 25

6.ΧΑΝΘ (9-7) 25

7.Μαχητές Πειραματικό (8-8) 24

8.Έσπερος Λαμίας (7-9) 23

9.Χαλκηδόνα / Πειραματικό (7-9) 23

10.Φαίακας Κέρκυρας (7-9) 23

11.Γέφυρα (7-9) 23

12.Νίκη Βόλου (7-9) 23

————————————

13.Φάρσαλα (6-10) 22

14.Στρατώνι (6-10) 22

15.Ίκαροι Σερρών (6-11) 21

16.Μακεδονίκος (3-13) 19

 

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 10/2):

ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη

Γέφυρα – Ανατόλια

Φίλιππος Βέροιας – Ερμής Λαγκαδά

Αγρίνιο – Χαλκηδόνα

Φάρσαλα – Εσπερος Λαμίας

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Στρατώνι

Νίκη Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας

Μακεδονικός – Ικαροι Σερρών

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.