Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά το παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην Α.Ε Πρέβεζας και τον Οδυσσέα Νυδριού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν δύσκολα τη νίκη με τελικό σκορ 0-1 σε ένα ματς με δυνατές μονομαχίες και χωρίς πολλές κλασικές ευκαιρίες.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο 16’ με σουτ του Τσούτση μπροστά από την εστία που έφυγε ψηλά. Το Νυδρί κατάφερε και βρήκε δίχτυα στο 20’ όταν μετά από κόρνερ του Σπανού, ο Ρεκατσίνας έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα του Κώτση για το 0-1. Η Ένωση έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Ziai στο 25’ χωρίς όμως αποτέλεσμα, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν στο 26’ με σουτ του Γεωργάκη από πλάγια θέση και στο 27’ ο Κώτσης να αποκρούει σουτ του Φέτση κρατώντας το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, πήραν μέτρα και έγιναν πιο απειλητικοί. Στο 57’ ο Παπαγεωργίου με κεφαλιά δε μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Zace με ωραίο σουτ απειλεί την εστία του Κώτση. Οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ισοφάριση μέχρι το τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, χωρίς όμως αποτέλεσμα, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να δίνει τη νίκη στον Οδυσσέα Νυδριού και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΛΑΙΝΑΣ Χ.

ΑΕ Πρέβεζας (Άγγελος Μπέκας): ΚΩΤΣΗΣ, ΚΩΣΤΗΣ, ΝΤΕΝΤΗΣ, DEDI, ΒΑΛΒΗΣ (28΄ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ), ΤΣΑΤΣΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΖΙΑΙ, ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ (77΄ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ.

Οδυσσέας Νυδριού (Χρήστος Βάννας): ΣΚΙΑΔΑΣ, ΓΑΖΗΣ Ν., ΣΠΑΝΟΣ, ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΒΑΝΝΑΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ (85΄ ΓΑΖΗΣ Ι.), ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ, ΦΕΤΣΗΣ (75’ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ZACE (77΄ ΧΑΤΖΗΣ), ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ (70’ ΣΤΑΥΡΟΥ).