Τρίποντο με ανατροπή για την ομάδα γυναικών του Πανλευκάδιου

Πανλευκάδιος vs ΑΟ Κέρκυρας 2-1

Το πρώτο τους εντός έδρας παιχνίδια για τη φετινή χρονιά έδωσε σήμερα Κυριακή 17/11 και ώρα 14:00 στο Δημοτικό γήπεδο Νυδριού  η ομάδα γυναικών του Πανλευκάδιου με αντίπαλο τον ΑΟ Κέρκυρας, παίρνοντας τη νίκη με τελικό σκορ 2-1.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο β ημίχρονο, η ομάδα του Πανλευκάδιου γύρισε το εις βάρος της σκορ 0-1 του πρώτου ημιχρόνου και πήρε τη νίκη με 2-1. Στο 57’ η Καλαματιανού με απευθείας φάουλ βρήκε δίχτυα για το 1-1, ενώ στο 68’ η Κονδυλάτου με δυνατό πλασέ έγραψε το τελικό 2-1.  Ακολούθησαν δυο δοκάρια για τον Πανλευκάδιο με τις Καλαματιανού και Γκίνη, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τα κορίτσια του Πανλευκάδιου νικήτριες παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Πανλευκάδιος(Πολίτης – Μεσσήνης): ΔΟΥΒΙΤΣΑ, ΜΕΣΣΗΝΗ, ΓΑΒΡΙΛΗ, ΑΡΑΒΑΝΗ, ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΥ, ΜΑΝΩΛΙΤΣΗ, ΚΟΝΔΥΛΑΤΟΥ, ΑΡΜΑΤΑ, ΠΑΥΛΟΥ, ΧΗΝΤΑ, ΚΟΝΙΔΑΡΗ.