Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Τηλυκράτης Λευκάδας στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας 2020-21 όπου αντιμετώπισε σήμερα Κυριακή 11/04/21 και ώρα 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας τον ΠΑΣ Θύελλα 2015 για την 4η αγωνιστική του 5ου Ομίλου.

Η ομάδα του Νταλακούρα μπήκε ζεστά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις από το 6΄ προσπάθησε να βρει το γκολ με τον Celaj αλλά με το σκορ να μένει στο 0-0, ενώ και στο 34΄ ο Κούσας με κεφαλιά προσπάθησε και αυτός να βρει δίχτυα αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.  Στο 44’ ο Τσιούνης του ΠΑΣ Θύελλα είχε μια καλή ευκαιρία αλλά και εδώ το σκορ παρέμεινε στο 0-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 47΄ο Τηλυκράτης βρέθηκε στην άσπρη βούλα και με εκτελεστή τον Φέτση έκανε το 1-0. Το ματς συνεχίστηκε με την ομάδα του Στασινού να έχει κάποιες ευκαιρίες ώστε να μειώσει, αλλά με τον Τηλυκράτη να έχει τον έλεγχο στην κατοχή με τον Τσοπανά στο 93’ να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Φίτσας Β.

Βοηθοί: Νάστος Ζ. – Κέφης Γ.

ΑΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014(ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ): ΛΕΤΣΟ, ΒΡΕΤΤΟΣ, ΝΤΟΒΑΣ, ΚΟΥΣΑΣ, ΝΤΑΤΙΔΗΣ (ΠΕΤΡΑΚΟΣ 46΄), ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ (ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 33΄), ΜΑΝΑΚΙΤΣΑΣ, ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ, CELAJ (ΤΣΟΠΑΝΑΣ 77΄), ΑΛΩΠΟΥΔΗΣ (ΚΑΤΑΓΗΣ 66΄), ΦΕΤΣΗΣ (ΒΛΑΧΟΣ 77΄).

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015 (ΣΤΑΣΙΝΟΣ): ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ Κ. (ΖΕΛΟΣ 58΄), ΒΑΣΙΛΑΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ Ε., ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ (ΠΑΠΠΑΣ 85΄), ΤΣΙΟΥΝΗΣ Α., ΠΡΕΝΤΖΑΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΓΚΟΛΙΑΣ 64΄), ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ Σ. (ΤΣΙΟΥΝΗΣ Π 58΄).