Ο ΠΑΣ Αχέρων υποδέχθηκε σήμερα Κυριακή 13 Ιουνίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο Καναλακίου ‘’Φραξιάς’’ τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας στην 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου της Γ Εθνικής(Βόρειος όμιλος), με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με 2-0, μπαίνοντας με το δεξί στην διαδικασία των μπαράζ.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12’ με τον Βέρμπη για το 1-0., που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Τζιάρρα βρήκε και δεύτερο τέρμα στο 78’ από αυτογκόλ, όταν η μπάλα μετά από κόρνερ βρήκε σε κάποια σώματα και κατέληξε στα δίχτυα του Συλλέκτη για το 2-0, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Βοηθοί: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ- ΜΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

4ος: ΝΕΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Παρατηρητής: ΚΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΑΣ Αχέρων(Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΤΑΤΣΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ(75’ ΝΤΑΜΠΟΣ), ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ(55’ ΖΔΡΑΒΟΣ), ΒΕΡΜΠΗΣ, ΝΤΟΚΟΣ(87’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ(55’ ΕΡΕΚΙ).