Δείτε την ανακοίνωση της ομάδας:

Τη τρίτη συνεχόμενη νίκη πήρε η ομάδα μας σήμερα στο Μεσολόγγι απέναντι στο “ΧΑΡΙΛΑΟ ΤΡΙΚΟΎΠΗ “(Β).

Οι παίχτες του coach Σπηλιά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλευόμενοι την υπεροχή τους κάτω απο το καλάθι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 14-19 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η έλλειψη συγκέντρωσης στο δεύτερο δεκάλεπτο και οι πολλές χαμένες ελευθερες βολες ειχαν ως συνέπεια η ομάδα του Μεσολλογίου να περάσει μπροστά στο σκορ με 37-30 στο τέλος του ημιχρόνου!!Στο δευτερο ημίχρονο οι παίχτες της ομάδας μας μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη. Παίζοντας τρομέρη άμυνα και ευστοχώντας σε 8 σουτ έξω απο τη γραμμή των τριών πόντων ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκόρ και έφτασαν στη νίκη με 70-78!!

Επόμενος αγώνας για την ομάδας στο Αγρίνιο με την Γ.Ε.Αγρινίου!!