Δείτε την ανακοίνωση του Θρίαμβου Λούρου για την απολογισμό της χρονιάς που κλείνει:
  • Ολοκληρώθηκε χτες 9 Απριλίου 2022 το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Πρεβεζας Λευκάδος με νίκη 3-2 με ανατροπή απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Πανλευκαδιου
  • Παρότι η ομάδα μας έχανε με 0-2 στο 20 λεπτό κατάφερε ποιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ , χάνοντας σωρεία ευκαιριών να κερδίσει τελικά με σκορ 3-2 χάρη σε δυο γκολ του Μαργωνη και ένα του Γκίνη
  • Στο φετινό πρωτάθλημα η ομάδα μας τερμάτισε δεύτερη με 53 βαθμούς πίσω από τον ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ που τερμάτισε πρώτος με 55
  • πολλές μικρές λεπτομέρειες έκριναν τον φετινό τίτλο και η τύχη, καθώς στους 13 συνολικά βαθμούς που έχασε η ομάδα μας μπορούσε να πάρει 3 βαθμούς και να τερματίσει πρώτος . Ποιος μπορεί να ξεχάσει την ήττα την πρώτη αγωνιστική στο θεσπρωτικο , αλλά και στα ντέρμπι με Πρέβεζα και Φιλιππιάδα που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες .
  • η ποιο μεγάλη απώλεια όμως για την ομάδα μας ήταν ο τραυματισμός του Χρήστου Δημα στον αγώνα με το θεσπρωτικο και πιστεύω ήταν αυτή που στοίχισε περισσότερο καθώς άλλαξε όλος ο σχεδιασμός της ομάδας .
  • στα αξιοσημείωτα είναι ότι στις 22 αγωνιστικές η ομάδα μας κέρδισε μόνο ένα πέναλτι και ζήτησε τουλάχιστον 15
  • όλα τα παιχνίδια που κέρδισε η ομάδα τα καθάριζε από το πρώτο ημίχρονο , εκτός του ματς στη Αγια που το πήρε στο 92 με τύχη αλλά δίκαια .
  • τα τελευταία 3 χρόνια η ομάδα μας έχασε ένα πρωτάθλημα στον τελικό με την Πρέβεζα το 2019, πέρυσι ήταν πρώτη και αηττητη με 6χ6 και διακόπηκε το πρωτάθλημα λόγω κορονοϊού και φέτος τερμάτισε πάλι δεύτερη με 2 βαθμούς διαφορά .
  • υπάρχει ακόμα ο τελικός κυπέλλου την Τετάρτη με αντίπαλο τον Τηλυκρατη Λευκάδας που κρίνετε έναν τίτλος
  • ο Δήμος Πρεβεζας και ο Δήμος Ζηρου δεν θα έχει εκπρόσωπο στην Γ εθνική και στην αρτα θα κριθεί στα μπαράζ ανόδου αν θα υπάρχει
  • συγχαρητήρια στον ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και ευχόμαστε καλή τύχη και άνοδο στα μπαράζ
  • το πρωτάθλημα θα είναι ποιο ανταγωνιστικό αν ο πρωταθλητής αναδεικνύεται από μπαράζ μεταξύ των πρώτων τεσσάρων ομάδων σε ένα μίνι πρωτάθλημα . Έτσι δεν θα υπάρχουν αδιάφορες ομάδες και το πρωτάθλημα γίνετε ποιο ανταγωνιστικό με δυσκολες εδρες για ολους . Έτσι και αλλιώς ο καλύτερος αγωνιστικά θα βγει πρωταθλητής και όχι μετά από 22 αγώνες όπως ήταν φέτος αλλά από 30 αγώνες με συμμετοχή στο πρωτάθλημα 16 ομάδων και όχι 12.
  • ο Θρίαμβος είναι καταδικασμένος να πρωταγωνιστεί και θα παίζει πάντα και παντού να κερδίζει χωρίς σκοπιμότητες ..
  • είμαστε υπερήφανοι που είμαστε στην Διοίκηση ενός τέτοιου Συλλόγου .
  • του χρόνου θα είμαστε ακόμα ποιο δυνατοί!