Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε σήμερα  Κυριακή 23/1 ο ΠΑΣ Αχέρων επικρατώντας  στην έδρα του  του Παναιγιάλειου με 1-0 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ Εθνικής.

Πριν την έναρξη του αγώνα η ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων τίμησε τον προπονητή του Παναιγιάλειου και παλαίμαχο διεθνή ποδοσφαιριστή Φάνη Γκέκα με τον αντιπρόεδρο της ομάδας κ. Σπύρο Γιάγια να του παραδίδει λουλούδια και ένα λάβαρο της ομάδας.

Ενώ κρατήθηκε και ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τριάντη Κώστα,  ενός παλιού παίχτη και φίλου του ΠΑΣ Αχέρων που έφυγε από τη ζωή την Πέμπτη σε ηλικία 60 ετών, προδομένος από την καρδιά του.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, στο 25΄ο ΠΑΣ Αχέρων άνοιξε το σκορ όταν μετά από κόρνερ του Παπανίκου ο Θεοδωράκης έπιασε την κεφαλιά, με τον πορτιέρο του Παναιγιάλειου αρχικά να αποκρούει και στην επαναφορά με πλασέ ο ίδιος παίχτης να γράφει το 1-0.

Στο 35’ ο Καπίας έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού και αποχώρησε με ασθενοφόρο για το Κέντρο Υγείας, με τον Εμβραίζογλου να παίρνει την θέση του.

Στην επανάληψη, ο Ζδράβος ανατράπηκε στο 57’ από τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα, τον Βέρμπη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και τον Ιωαννίδη να αποκρούει και να κρατάει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10’ στο 49’ του δευτέρου ημιχρόνου με τον Μακρίδη να δέχεται την κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη) και να αποχωρεί από το ματς.

Τίποτα δεν άλλαξε στα επόμενα λεπτά με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με 1-0.

Διαιτητής:  ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ Κ. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Βοηθοί: ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Δ. – ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ Λ. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ(Βαγγέλης Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΚΑΠΙΑΣ( Λ. ΤΡ 35′ ΕΜΒΡΑΪΖΟΓΛΟΥ – 88′ ΠΟΓΙΑΣ),ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ (68′ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ), ΠΟΤΣΗΣ,  ΝΤΑΝΤΙΔΗΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΒΕΡΜΠΗΣ (68′ ΡΟΒΙΝΑΣ),

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ(Φάνης Γκέκας): ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΟΥΡΤΕΛΕΣΗΣ, ΜΑΚΡΙΔΗΣ, Σ. SEBASTIAN AF., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΚΑΣΙΔΗΣ (65′ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ), ALEX AF., ΣΚΟΥΤΑΣ (65′ ΚΑΡΑΚΟΥΤΗΣ), ΛΙΑΤΟΣ (79′ ΨΩΜΑΡΑΣ), STEVE, ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.