Την Α.Ε Μεσολογγίου υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 25 Απριλίου 2021 και ώρα 4.30μ.μ. στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας “Αθανασία Τσουμελέκα” ο ΠΑΣ Πρέβεζα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής (5ος Όμιλος), αλλά δε μπόρεσε να υπερασπιστεί την έδρα του, με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να βρουν δίχτυα για το τελικό 0-0, μοιράζοντας τους βαθμούς της αγωνιστικής.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα έφτασε σήμερα στην τέταρτη σερί ισοπαλία του σε 4 ισάριθμα ματς μετά την επανέναρξη, που σίγουρα θα του στοιχίσει στη συνέχεια του πρωταθλήματος, αφού θα διεξαχθεί μόνο ένας γύρος και όλα τα ματς από εδώ και πέρα είναι τελικός για την ομάδα της Πρέβεζας, που ταξιδεύει την Τετάρτη στην Κέρκυρα να αντιμετωπίσει την Λευκίμμη που βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι ‘’κιτρινόμαυροι’’ μπήκαν πιο επιθετικά και θα μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ στο 2’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασιλείου που βρήκε το δοκάρι. Η Πρέβεζα συνέχιζε να έχει την κατοχή και να ψάχνει το γκολ, με τους φιλοξενούμενους όμως να ισορροπούν το ματς. Στο 43’ ο Γκολάκου με ωραίο σουτ από μακριά βρήκε πάλι το δοκάρι του Μανιάτη για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48’ ο Τσολακίδης έπιασε το σουτ με τον Μανιάτη να διώχνει νευρικά με τα πόδια. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά χωρίς όμως αποτέλεσμα για το τελικό 0-0.

Διαιτητής:  Κωνσταντίνος Γιούργας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Γεράσιμος Μιχαλάς (Κέρκυρας)-  Ιωάννης Μίχος (Κέρκυρας).

ΠΑΣ Πρέβεζα(Μπέκας): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ(72’ ΤΣΑΛΑ), ΚΩΣΤΑΣ, ΚΑΓΙΑ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ(60’ ΣΙΔΕΡΗΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ(77’ ΣΙΝΗΣ)

ΑΕ Μεσολογγίου(Παπαχρήστος): ΜΑΝΙΑΤΗΣ, ΦΟΥΝΤΑΛΗΣ(62’ ΚΥΡΣΑΝΙΔΗΣ), ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΝΤΖΙΜΑΝΗΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ(87’ ΚΡΑΒΑΡΙΤΗΣ), ΛΙΤΣΟΣ, ΓΩΓΑ(80’ ΤΡΑΓΟΥΛΙΑΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.