Δεν τα κατάφερε η Δόξα Λευκάδας κόντρα στον Ερμή Σχηματαρίου όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 74-73 ενώ ο ΑΓΣ Ιωαννίων πήρε το ροζ φύλλο στον αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου.

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

  • Εσπερος Λαμίας-Ικαροι Τρικάλων 77-68
  • Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Πρωτέας Γρεβενών77-58
  • Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 71-73
  • Νίκη Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 77-40
  • Ερμής Σχηματαρίου-Δόξα Λευκάδας 74-73
  • Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-60

Οι αγώνες αναλυτικά:

Έσπερος Λαμίας-Ίκαροι Τρικάλων 77-68

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης, Δημάδης

Δεκάλεπτα: 23-14,36-37,63-55,77-68

Έσπερος Λαμίας: Λάππας 10(2), Τσεσμετζίδης 9(2), Φύκας 13(1), Πάππος 17(3), Τεπετίδης 18(3), Παπαργυρόπουλος 10, Ευθυμίου, Αργύρης, Μπακόλιας

Ίκαροι Τρικάλων: Τσιαβές 6(1), Παπαχρήστος 18(1), Κατσαρές 5(1), Μπαρδάκας 10(1), Τριαντάφυλλου 15 (2), Αμβράζης 14(1), Μπουγάνος, Σπυράκος

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Πρωτέας Γρεβενών 77-58

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 18-10, 37-28, 60-41, 77-58

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 8 (1), Ευαγγελακόπουλος 2, Κολότσιος 11 (1), Τσιγγενόπουλος 8, Μόσιαλος 14 (1), Παππάς 3 (1), Τσιακάρας, Ζιάκας, Ψύρρας 12 (2), Θέος 9, Δέσπος 4, Ιωάννου 6 (2)

Πρωτέας Γρεβένων (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3 (1),Γρίψιος 8, Κλωναράς 4, Παλάσκας, Παπαδόπουλος 13, Καραγιάννης 1, Σιπητάνος 6, Κωνσταντίνου 17 (5), Μαλιούρας 6, Κυρατζής

Νίκη Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 77-40

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 23-11, 50-18, 61-29, 77-40

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νίκολης 5(1), Βερτζάγιας 6, Σιάνος 3(1), Σαρημπαλίδης 7(1), Ζησόπουλος 1, Κουτίνας 10, Σπανόπουλος 15, Μπουσκολίτης 3, Δελεντζές 2, Λόλας 8, Καλλές 10, Ξενιτίδης 7(1).

Μελίκη (Ασλανίδης): Μπάρζου, Μωυσίδης 9, Τζιοβάρας 10(1), Ντόρας 3(1), Κυριάκου, Γατόπουλος, Ντόβας, Ρογκότης 11, Πειμανίδης 3(1), Αμανατίδης 2, Αλευρίδης 2

Ερμής Σχηματαρίου-Δόξα Λευκάδας 74-73

Διαιτητές: Γερακίνης-Παζώλης-Μπουγλός Π.

Δεκάλεπτα: 17-22, 32-42, 44-57, 74-73

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Μερδίτης, Κυριακόπουλος 14 (3), Δουρούκης 5 (1), Ζαρμακούπης 9, Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 12, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 14, Δημητριάδης 8, Μπακέας 12 (4), Ζορμπάνος.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης-Βαφειάς): Σταματέλος, Αργυρός, Κοντούδης 16 (2), Κατοπώδης 3 (1), Βαγενάς 14 (4), Καφφές, Μάλφας, Κουρτίδης 25, Τζακόπουλος 11 (2), Καραγιαννίδης 4, Λαζάρου

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-60

Διαιτητές: Μαραμής-Γεωργούλης-Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 18-15, 28-39, 53-54, 74-60

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 4, Πανταζής 6, Γεωργαντζάς 16(3), Αρκούδας 7, Πυργιώτης, Κακκαβάς, Κρεμμύδας 13(3), Αργύρης, Αντωνίου 13(3), Καλλιάρας 11(1), Παπαστολόπουλος, Οικονόμου 4

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 17(2), Μάνος, Τσούμας, Σίλας 9(2), Καραδήμας 6, Σφακιανός 5(1), Ξένος, Φαλιάκης Σωτ., Μανδαλάκης 16(3), Μούμογλου 3(1), Αρχοντούλης 2, Βλάχος 2

Η κατάταξη (σε 12 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (10-1) 21
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (10-1) 21
3.Ικαροι Τρικάλων (9-2) 20
4.Εσπερος Λαμίας (8-3) 19
5.Δόξα Λευκάδας (7-4) 18
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων (6-5) 17
7.Νίκη Βόλου* (5-7) 17
8.Πρωτέας Γρεβενών (4-7) 15
9.Αναγέννηση Καρδίτσας (4-7) 15
10.ΣΚ Ιωάννινα (3-8) 14
11.Ολυμπιακός Βόλου (2-9) 13
12.Τιτάνες Παλαμά (2-9) 13
13.ΓΑΣ Μελίκης (2-9) 13

*Η Νίκη Βόλου δεν έκανε το ρεπό της.

Η επόμενη αγωνιστική (30/1)

  • Ίκαροι Τρικάλων-Αίολος Τρικάλων
  • Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας
  • ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας
  • Μελίκη-Ολυμπιακός Βόλου
  • Δόξα Λευκάδας-Ιωάννινα ΣΚ
  • Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Σχηματαρίου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.