Tα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Γ Εθνικής (17/02/19)

Γ’ Εθνική – 19η αγωνιστική

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου 2-1
ΑΕ Καλαμπακίου-Αετός Ορφανού 3-0
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-2
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΟ Κοσμίου 0-2

Βαθμολογία:

1 Νέστος Χρυσούπολης  49
2 ΑΟ Καβάλα  45
3 Απόλλων Παραλιμνίου  33
4 Πανσερραϊκός  32
5 Αετός Ορφανού  32
6 Άρης Αβάτου  28
7 Ορφέας Ξάνθης  28
8 Κεραυνός Πέρνης  27
9 Αλέξανδρος Κιλκίς  26
10 ΑΕ Καλαμπακίου  22
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης  15
12 ΠΑΟ Κοσμίου  13
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου  10
14 Ασπίδα Ξάνθης  10

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0
Μελιτέας Μελίτης-Βέροια 0-4
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-2
Εδεσσαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
ΑΣ Γιαννιτσά-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Τρίγλιας 3-0
Μακεδονικός-Ερμής Αμυνταίου 1-1

Βαθμολογία

1 Βέροια 42
2 Άρης Παλαιοχωρίου  40
3 Νίκη Αγκαθιάς 39
4 Εδεσσαϊκός  33
5 ΠΟ Τρίγλιας  31
6 Αγροτικός Αστέρας  29
7 Αλμωπός Αριδαίας  28
8 ΑΣ Γιαννιτσά  26
9 Μακεδονικός  25
10 ΠΑΟ Κουφαλίων  16
11 Ολυμπιακός Κυμίνων  14
12 ΑΠΕ Λαγκαδά 13
13 Ερμής Αμυνταίου 8 12
14 Μελιτέας Μελίτης  5

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-Γρεβενά Αεράτα 6-0
Μακεδονικός Σιάτιστας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-2
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Σούλι Παραμυθιάς-Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών-ΑΕ Λευκίμμης 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-2

Ρεπό: Κρόνος Αργυράδων

Βαθμολογία

1 Μακεδονικός Φούφας  37
2 Κρόνος Αργυράδων  33
3 ΑΕ Λευκίμμης 32
4 Ναυπακτιακός Αστέρας  32
5 Σούλι Παραμυθιάς  30
6 Θεσπρωτός  29
7 ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου  28
8 Τηλυκράτης Λευκάδας  27
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  23
10 Θρίαμβος Σερβιανών  22
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 13
12 Γρεβενά Αεράτα  5
13 ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
ΑΣ Μετέωρα-ΓΣ Αλμυρού 0-3
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 2-0
Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Στυλίδας 0-3 α.α
Θησέας Αγριάς-Φωκικός 3-1

Βαθμολογία

1 Νίκη Βόλου  50
2 Ολυμπιακός Βόλου  50
3 Αστέρας Ιτέας  34
4 ΑΣ Μετέωρα  33
5 ΓΣ Αλμυρού  26
6 Θησέας Αγριάς  26
7 Οικονόμος Τσαριτσάνης  26
8 ΑΟ Σελλάνων 25
9 Πιερικός  23
10 Απόλλων Μακρυχωρίου 21
11 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  20
12 ΑΟ Στυλίδας  20
13 Φωκικός  13
14 Αναγέννηση Καρδίτσας  1

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Επισκοπής 1-3
ΑΟ Παλαιόχωρας-Ιωνικός 0-0
Ατσαλένιος-Εθνικός 3-0
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Νεάπολης 4-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Αμπελακιακός 2-1
Προοδευτική-Κερατσίνι 2-2

Ρεπό: Γιούχτας

Βαθμολογία

1 ΟΦ Ιεράπετρας 35
2 Εθνικός Πειραιώς  34
3 Ιωνικός  33
4 Γιούχτας  33
5 ΑΟ Επισκοπής  28
6 ΑΠΟ Κερατσίνι  27
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  23
8 Ατσαλένιος  21
9 Προοδευτική  20
10 Αμπελακιακός  18
11 ΑΟ Παλαιόχωρας  16
12 Ατρόμητος Πειραιά  9
13 ΑΕ Νεάπολης  9

6ος όμιλος

Φοίβος Κρεμαστής-Ιάλυσος 0-2
Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαρναϊκός 0-4
ΠΑΟ Βάρδας-Παναιγιάλειος 2-1
Διαγόρας-Πανμοβριακός 3-0
Θύελλα Ραφήνας-Νίκη Τραγανού 0-0
Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Ρεπό: Παλληνιακός

Βαθμολογία

1 Ιάλυσος  47
2 Διαγόρας Ρόδου  41
3 ΠΑΟ Βάρδας  33
4 Παλληνιακός  26
5 Θύελλα Ραφήνας  26
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 24
7 Πανηλειακός 24
8 Αχαρναϊκός  20
9 Νίκη Τραγανού  19
10 Πανμοβριακός  16
11 Παναιγιάλειος  15
12 Φοίβος Κρεμαστής  12
13 Αστέρας Αμαλιάδας  3

7ος όμιλος – 17η αγωνιστική

Πανθηραϊκός-Απολλων Ερέτριας 1-0
Ηλυσιακός-Καλλιθέα 2-1
Χαλκίδα-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Αιγάλεω-Αιολικός 1-0
Χαραυγιακός-Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Άγιος Ιερόθεος-Κόρινθος 3-0

Βαθμολογία

1 Αιγάλεω  44
2 Ηλυσιακός  33
3 Αιολικός  28
4 Πανθηραϊκός  26
5 Άγιοι Ανάργυροι  24
6 Άγιος Ιερόθεος  23
7 Θύελλα Καμαρίου  21
8 Χαραυγιακός  20
9 Καλλιθέα  16
10 ΑΟ Χαλκίς  16
11 ΠΑΣ Κόρινθος  16
12 Απόλλων Ερέτριας  6

8ος όμιλος

ΑΕ Πελλάνας-Παναρκαδικός 1-0
Καλαμάτα-ΑΟ Κατασταρίου 0-0
Ερμιονίδα-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
ΑΟ Υπάτου-Πάμισος 3-0
Παναργειακός-Ένωση Λέρνας 1-0
Ασπρόπυργος-Μανδραϊκός 4-0

Βαθμολογία

1 Καλαμάτα 49
2 Ασπρόπυργος  45
3 Παναργειακός  39
4 ΑΕ Ερμιονίδα 33
5 ΑΟ Κατασταρίου 30
6 ΑΟ Υπάτου  29
7 ΑΕ Πελλάνας 29
8 Παναρκαδικός  25
9 Αστέρας Βλαχιώτη  24
10 Αμβρυσσέας Διστόμου  23
11 Μανδραϊκός  21
12 Ένωση Λέρνας  15
13 Πάμισος Μεσσήνης  7
14 ΑΟ Εικοσιμίας  2

Πηγή: mikriliga.com

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.