Συνεχίζει τις νικηφόρες εμφανίσεις ο ΑΟ Πλαγιάς που σήμερα Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 15:00 επικράτησε στο γήπεδο Πλαγιάς των Ιώνων Αγίου Νικολάου με 3-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 33 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σταμουλάκη και τον Μαχαλιώτη για το 2-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Σταμουλάκης βρήκε ξανά δίχτυα για το 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Λέζο με εύστοχο πέναλτι σε 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η.

Βοηθοί: KΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Καράμπαλης): ΠΑΞΙΝΟΣ Β., ΚΟΚΟΛΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ(82’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ), ΠΑΞΙΝΟΣ Ν.(83’ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ), ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ(83’ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Β.

ΠΑΣΠ ΛΕΥΚ. ΟΙ ΙΩΝΕΣ(Φούντογλου): ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΡΕΤΣΙΣ(83’ ΣΠΑΝΟΣ Α.), ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ(46’ ΣΟΥΜΠΟΥΛΗΣ), ΣΠΑΝΟΣ Θ.(87’ ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΛΕΖΟΣ, ΣΠΑΝΟΣ Ε., ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΝΙΚΑΡΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Σ(46’ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ).