Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 19 Δεκεμβρίου και ώρα 15:00 ο εξ΄ αναβολής αγώνας της 9ης αγωνιστικής του Α ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο Αναγέννηση Τσουκαλάδων και τους φιλοξενούμενους Νέους Πανλευκάδιου, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με 6-0.

Η ομάδα του Φούντογλου συνεχίζει αήττητη και πρωτοπόρος στον βαθμολογικό πίνακα του Α Ομίλου με 9 στα 9 και είναι η μόνη ομάδα που είναι αήττητη και από τους δύο ομίλους.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9’ με τον Σπανό Θ. για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο συνήθης ύποπτος σκόρερ της ομάδας Αρίδας με χατ τρικ στο 60’, στο 72’ και στο 79’ διαμόρφωσε το 4-0, ενώ στη συνέχεια ήταν η σειρά του Φυτόπουλου που με δυο προσωπικά του γκολ στο 82’ και στο 88’ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Διαιτητής: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

Βοηθοί:  ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η.  – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΑΝ/ΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Φούντογλου): ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι., ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ξ., ΣΑΝΤΑΣ(80’ ΝΤΑΤΣΗΣ) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΑΡΙΔΑΣ(80’ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Ν.), ΤΣΟΥΤΣΗΣ(77’ ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΛΑΖΑΡΗΣ(46’ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π.), ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ(80’ ΗΛΙΑΔΗΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ..

ΝΕΟΙ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ(Κοντογιώργης): ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ, ΜΠΑΡΙΑΜΗΣ(80’ ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΦΙΛΙΠΠΑΣ, ΒΕΝΕΤΗΣ(80’ ΣΠΑΝΟΣ ΕΥ.), ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΤΖΟΛΟΣ, ΣΠΑΝΟΣ(67’ ΧΟΡΤΗΣ), ΤΣΟΥΤΣΗΣ(67’ ΜΠΟΥΛΜΠΑΣΑΚΟΣ), ΛΑΥΡΑΝΟΣ(80’ ΠΑΤΣΟΥΛΙΝΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ.