Με νίκη συνέχισε και την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής ο Τηλυκράτης Λευκάδας αφού επικράτησε σήμερα Κυριακή 15 Μαΐου στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτων Γρηγόρης» της Α.Ε Μεσολογγίου με 3-0 και έπιασε κορυφή με 21 βαθμούς, με την Λευκίμμη να ακολουθεί με 20 και  τον ΠΑΣ Αχέρων να έχει ένα αγώνα λιγότερο και 19 βαθμούς.

Οι παίχτες του Νταλακούρα πέτυχαν 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με την ‘’χρυσή’’ αλλαγή τον Κούσα να βρίσκει δυο φορές δίχτυα σε τρία λεπτά στο 71’ και στο 74’ για το 2-0, με το τελικό 3-0 να γράφει στο 87΄ο Τσοπανάς.

Διαιτητής: ΓΙΟΥΡΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βοηθοί: ΜΙΧΑΛΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΘΡΑΚΗΣ

ΑΟΝ Τηλυκράτης(Νταλακούρας): ΛΕΤΣΟ, ΝΤΟΒΑΣ, ΝΤΑΤΙΔΗΣ, CELAJ, ΜΑΝΑΚΙΤΣΑΣ, ΒΑΚΡΑΚΟΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΦΕΤΣΗΣ, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΒΡΕΤΤΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΤΣΟΠΑΝΑΣ, ΠΕΤΡΑΚΟΣ, ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΒΑΝΝΑΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΑΛΩΠΟΥΔΗΣ, ΚΟΥΣΑΣ.

ΑΕ Μεσολογγίου(Παπαχρήστος): ΜΑΝΙΑΤΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΝΤΖΙΜΑΝΗΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ, ΛΙΤΣΟΣ, ΦΟΥΝΤΑΛΗΣ, ΓΩΓΑ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΟΛΟΒΑΚΗΣ, ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Ι., ΔΟΥΡΟΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΑΣ, ΤΡΑΓΟΥΛΙΑΣ, ΚΡΑΒΑΡΙΚΗΣ, ΡΗΓΑΣ, ΚΑΡΚΑΛΗΣ.