Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Στους ΄΄4΄΄ του Κυπέλλου της ΕΠΣ Π-Λ ο Θρίαμβος Λούρου

Ολοκληρώθηκε η τετράδα του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τον Θρίαμβο Λούρου να επικρατεί σήμερα Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου και ώρα 14:45 στο γήπεδο Λούρου του Απόλλωνα Πάργας με σκορ 1-0 στην προημιτελική φάση και να παίρνει το τελευταίο εισιτήριο.

Να θυμίσουμε ότι εκτός από τον Θρίαμβο Λούρου στους ΄΄4΄΄ έχουν προκριθεί οι Ερμής Καναλίου, Εθνικός Φιλιππιάδας και Α.Ο Τηλυκράτης Κ-19.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι παίχτη της Πάργας και κατέληξε στα δίχτυα του Κωνσταντάκου για το 1-0. Ο Κολιός βρήκε δίχτυα ξανά, με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Λούρος έστειλε πάλι τη μπάλα στα δίχτυα, με το γκολ όμως να ακυρώνεται για φάουλ. Οι γηπεδούχοι έχασαν και μεγάλη ευκαιρία με Μαργώνη, με την Πάργα να πιέζει στα τελευταία λεπτά να βρει το γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα για το τελικό 1-0.

Διαιτητής: Σπυράκος Α.

Βοηθοί:  Τσόγκας Α. – Κώτσης Θ.

Θρίαμβος Λούρου(Γιάννος):ΜΗΤΣΙΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΚΑΚΙΩΝΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΑΡΚΩΝΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΠΑΝΟΥ, ΧΕΜΠΕΓΙΑ, ΔΗΜΑΣ, ΝΤΑΒΑΝΟΣ.

Απόλλων Πάργας(Πετσίνης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,  ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, ΜΠΕΛΛΟΣ Α., ΜΠΙΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, MURJA, ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗΣ, ΤΣΑΛΟΥΚΑΣ,  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ