Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 02 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 15:00 στο Γήπεδο Ζαλόγγου ο αγώνας της 3ης φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2021-22 ανάμεσα στην γηπεδούχο ΑΕΝ Σαμψούντας και τον φιλοξενούμενο Εθνικό Φιλιππιάδας.

Στην επόμενη φάση πέρασε ο Εθνικός Φιλιππιάδας με τελικό σκορ 0-6.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20’ με γκολ του Σιδηρόπουλου για το 0-1. Στο 25’ ο Εθνικός πετυχαίνει το 0-2 με τον Λάκκα. Στο 35’ οι φιλοξενούμενοι τριπλασιάζουν τα τέρματά τους με τον Τσιάπι για το 0-3 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Εθνικός βρήκε στο 47’ και τέταρτο γκολ με τον Λύτο. Στο 59’ ο Τσιάπι πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 0-5, ενώ στο 69’  με χατ-τρικ βρίσκει δίχτυα για το 0-6, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Σίσκας): ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΣΑΚΟ, ΚΑΣΑΡΙ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΩΡΟΛΟΓΑΣ, ΜΠΟΥΒΑΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΜΠΟΦΣΑ, ΛΩΛΟΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ(Μπαλάφας): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΛΕΝΤΖΟΣ, ΤΣΙΑΠΙ, ΧΡΗΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΛΥΤΟΣ, ΚΑΚΙΩΝΗΣ, ΛΑΚΚΑΣ