Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Νικηφόρο το πρώτο φιλικό τεστ για τον Θρίαμβο Λούρου

Πρώτη φιλική αναμέτρηση για τον Θρίαμβο Λούρου που υποδέχτηκε σήμερα Τετάρτη 14/9 στις 16:00 στο γήπεδο Λούρου στα πλαίσια προετοιμασίας την Αναγέννηση Άρτας και πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 4-0, με τους προπονητές των δυο ομάδων να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Η ομάδα του Αντώνη Κολιού άνοιξε το σκορ όταν μετά από δοκάρι του Μπόμπορη ο Κολιός πήρε την ασίστ και έγραψε το 1-0. Το 2-0 διαμόρφωσε ο Μπόμπορης μετά από πάσα του Λάππα, ενώ ο Μπόμπορης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργίου διπλασίασε τα τέρματά του για το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν πάλι δίχτυα με τον Λαμπρούση για το τελικό 4-0.

Διαιτητής του αγώνα Παππάς με βοηθούς Παναγιώτου και Παφίλα.