Σάββατο, 20 Ιουλίου, 2024

Νίκη…..της Νίκης Στεφάνης με αντίπαλο την ΑΕΚ Αρχαγγέλου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 17/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 9ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Β Όμιλος) ανάμεσα στη γηπεδούχο ομάδα της Νίκης Στεφάνης και την φιλοξενούμενη ΑΕΚ Αρχαγγέλου, με τους γηπεδούχους να είναι σε μεγάλα κέφια και να παίρνουν τη νίκη με σκορ 4-1.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 41’ ο Sella, διαμορφώνοντας το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα της Νίκης Στεφάνης διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντίνο στο 64’, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ποστόλη διαμόρφωσε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 70’ με γκολ του Τουμανίδη αλλά ο Νταλαγιάννης για τη Νίκη Στεφάνης έκανε το τελικό 4-1 στο 86’.

Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β ΕΠΣ(ΒΌμιλος) με 13 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ Αρχαγγέλλου στην 3η θέση με 16 βαθμούς.

Διαιτητής: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ-ΖΗΚΑΣ.

ΝΙΚΗ ΣΤΕΦΑΝΗΣ:ΤΑΓΓΑΣ, LLAPRA(71’ ΓΙΩΤΗΣ Π.), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΜΠΟΡΜΠΟΛΗΣ(80’ ΓΙΩΤΗΣ Χ.), BRAKAS, ΝΤΙΝΟΣ, SELLA, ΚΑΤΣΑΝΟΣ(88’ ΒΕΛΑΙ), ΝΤΑΓΓΑΣ(85’ ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΠΟΣΤΟΛΗ, ΛΙΟΝΤΟΣ.

ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ: ΝΑΣΗΣ, ΣΜΥΡΗΣ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ, ΒΑΣΙΟΣ, ΖΗΣΗΣ, ΤΣΕΝΙΚΛΟΓΛΟΥ,ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ(80’ ΜΑΚΡΟΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΓΚΟΥΡΓΚΟΥΛΗΣ(55’ ΝΑΚΚΑΣ).

Πηγή φώτο: Facebook Θεμιστοκλής Μπορμπολης